Wpis z mikrobloga

Wuj mnie strzeli jak nie znajdę odpowiedniej ściżki kariery i się nie spełnię. Nie mam pojęcia czym się zająć, a praca dla pieniędzy to dla mnie przegrane życie.

Zrobiłem ten test Kotwice Scheina i tak:

-styl życia: 20,8 %
-usługi/pomaganie innym: 19%
-autonomia i niezaleznosc: 13%
-profesjonalizm: 11,3%
-wyzwanie: 10%
-kreatywność i przedsiębiorczość: 9,5%
-przywództwo: 4,1%

Wg. testu osobowości jestem oczywiście INFJ.

I co tu z tym zrobić? Wychodzi na to, że mam w dupie bycie szefem i rządzenie, chcę życia w równowadze, najlepiej nie pracować za dużo, a jak już to robić coś porzytecznego dla innych.

#kariera #infj #rozwoj #rozwojosobisty #praca #pracbaza
  • 7
@kuddelmuddel: Każdy by chciał pracować mało i zarabiać dużo. Autonomie i niezależność osiągniesz na własnej działalności, albo pracując w korpo na wyższych stanowiskach co wiąże się albo właśnie z bycie kimś zarządzającym albo z jakimś specjalistą.
@kuddelmuddel: ciekawy test. Zrobiłem sobie, znalazłem online na jakiejś stronie. Jeżeli to jest ten ;)

1)
Specjalizacja zawodowa 21%
Przywództwo 33%
Autonomia 98%
Stabilność i bezpieczeństwo 14%
Kreatywna przedsiębiorczość 93%
Pryncypialność 21%
Wyzwania 12%
Zrównoważona kariera 81%

2) i jakiś PDF też znalazłem (zakres od 1-6 i dodanie dla 3 najważniejszych zamiast 6 punktów to 10
Profesjonalizm: 2,4
Przywództwo 5
Antonimia i niezależność 6
Bezpieczeństwo i stabilizacja 1
Kreatywność i przedsiębiorczość
@kuddelmuddel: kręciłam się w edukacji alternatywnej - praca to w duzej mierze mentoring i prowadzenie projektów. Było super - dobre zarobki, ciekawa praca mająca znaczenie, dobra energia od dzieciaków, duża swoboda, ciekawi rodzice. Aktualnie mam swoją markę rękodzielniczą. Obszar zmieniłam, bo ja się bardzo zmieniłam - potrzebowałam spokoju, możliwości pracy zdalnej (częste przeprowadzki), kontakt z innymi mnie psychicznie obciążał i chciałam zadbać o siebie.