Wpis z mikrobloga

Jeśli zastanawiacie się co oglądać w najnowszym sezonie to poniżej moje krótkie odczucia o seriach, które zdążyłem z tego sezonu dotknąć. Sezon wydawał się bardzo nijaki, jest jednak kilka tytułów, przez które miło spędzam czas. Uporządkowane od najwyższych not.

Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen
9/10 - sezon bardzo udany. Wkomponowanie demona w funkcjonowanie społeczeństwa bardzo dobrze rysuje nam fabułę tego sezonu. Bez spoilerów można napisać, że humorek jest spoko, myszki kulturystki rozwaliły mnie kompletnie i bardzo zachęciły do oglądania xd. Jeśli ktoś nie zaczął zachęcam i warto nadrobić poprzedni sezon i film

Sabikui Bisco
8/10 miłe zaskoczenie, daje kredyt zaufania. Ciekawy akcyjniak, motyw rdzewienia bardzo przypomina tę z Casshern Sins. Czuć przygodę, fajny postapo świat przypomina trochę Triguna. Ładna kreska, cycata laska - przywódczyni straży miejskiej na plus. Wiele rzeczy wymaga jeszcze wyjaśnienia, bo obejrzałem dopiero 2 odcinki, ale tytuł wydaje się warty obejrzenia.

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to
8/10 to dla mnie największe zaskoczenie tego sezonu. Dobre, trolerskie mamy z żoną bekę prawie cały odcinek xd. W skrócie isekai, w którym do świata fantasy przeniesieni zostają dwaj kumple. Jeden z nich staje się jednak kobietą. Pierwsze dwa odcinki sugerują, że imają się ku sobie. Dobra komedia na poprawę humoru, dawno nie wyszło anime z taką dawką fajnych gagów, polecam.

Vanitas no Karte Part 2
7/10 - pierwszy sezon oceniłem na 6/10 a najlepszym elementem był romans Vanitasa z Jeanne i to głównie on ratował dla mnie tą serię. Z drugiego sezonu obejrzałem 2 odcinki i już teraz dostałem fajne sceny tej dwójki. Czekam na więcej, jestem pozytywnie nastawiony na dalsze oglądanie :).

Koroshi Ai
7/10 fajne romansidło. Tym razem między dwoma płatnymi zabójcami. Postaci przypominają niestety z wygląda i charakteru kopie z innych tytułów. Poza tym jest bardzo przyjemnie, żona ma bekę z tytułu xd.

Tokyo 24-ku
7/10 jestem po seansie trzeciego odcinka. Opowieść zaczyna gęstnieć, dostaliśmy póki co zarys relacji między bohaterami i ich smutną przeszłość. Tytuł opisuje życie trzech przyjaciół, którzy z biegiem czasu trochę się poróżnili. Nie zrywają jednak znajomości, tylko widać, ze próbują sobie poradzić ze swoimi przeżyciami. Warte śledzenia.

Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru
6/10 - w wielu miejscach dyskusji o anime czuć podekscytowanie tą serią. Na ten moment obejrzałem dwa odcinki. Z jednej strony rysuje się ciekawy romans z drugiej podteksty erotyczne psują troche seans. Ja osobiście wolałbym, by zmierzało to w kierunku Horimiyi, czy Tonikaku Kawaii z ostatnich sezonów. Jednak za wcześnie, by powiedzieć więcej póki co bedę śledzić dalej i dam się miło zaskoczyć, jeśli pójdzie w fajnym kierunku.

Akebi-chan no Sailor-fuku
6/10 obejrzałem jak na razie tylko pierwszy odcinek, natomiast już widać klimat sielanki i szkolnego życia dziewczynek. Na plus póki co ładna kreska i przyjemna relacja rodzinna. Jest spoko, będę śledzić dalej.

Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki Part 2
6/10 tak jak i pierwszy sezon. Nic się póki co nie zmienia. Dalej dostajemy to samo. Jest spoko, ale nie nastąpiło nic, co podniosłoby dla mnie wartość tego tytułu.

Tensai Ouji no Akaji Kokka Saisei Jutsu
6/10 dwa odcinki za mną. Świat fantasy, główny bohater (z tych genialnych, wszysto umiejących) próbuje wyciągnąć swoje królestwo z długów. Parę razy uśmiechnąłem się szerzej dlatego daje szanse, ale póki co fajerwerków nie ma.

Shuumatsu no Harem
6/10 przesunięty tytuł z jesieni 2021. Jak to można nazwać - harem końca świata. Póki co beczny tytuł i bliżej temu do hentaia niż standardowego ecchi. Plusem ładne, kształtne laski.

Slow Loop
6/10 powolne tempo. Słodkie dziewczynki robiące słodkie rzeczy w tym przypadku wędkowanie. Nikt nie sprawia sobie przykrości. Jeśli lubisz się przy takich seriach relaksować to jest spoko. Będę śledzić dalej.

Shikkakumon no Saikyou Kenja
6/10 przekokszony typ w świecie fantasy. Sporo tego było, no to jest i kolejny tego typu tytuł. Jest spoko, dupy nie urywa, będę śledzić.

Orient
6/10 jest spoko. Fajna akcja, walka ludzi z demonami. Demony przejęły wręcz kontrolę nad japończykami a walczących z nimi bushi na każdym kroku wyszydza się i piętnuje. Wielu z bushi znajduje jednak siłę by walczyć. Dwójka głównych bohaterów oczywiście wybiera drogę walki i zapowiada się miły zapychać sezonu.

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou 2nd Season
5/10 póki co jest nudno. Niewiele się dzieje. Harem wkurza coraz bardziej. Poobserwuje do połowy sezonu, potem zobaczę, czy dropać.

Kaijin Kaihatsu-bu no Kuroitsu-san
5/10 kolejny średniaczek, tym razem o departamencie produkcji potworów dla złej organizacji oczywiście w stylu japońskiej korpo. Wieje troche nudą, daje jeszcze szansę na 2-3 odcinki.

Hakozume: Kouban Joshi no Gyakushuu
5/10 średniaczek z bardzo irytującym upośledzaniem męskich postaci pobocznych. Tytuł pokazuję pracę dwóch policjantek, które nie są darzone zbyt dużą sympatią przez członków społeczeństwa. Daję jednak kredyt zaufania może coś z tego być.

Tribe Nine
5/10 akcyjniak o bejsbolu w dość zwariowanej, przekokszonej wersji. Jestem po dwóch odcinkach, póki co poznajemy bohaterów, którzy są strasznie nudni. Wszystko wydaje się póki co bardzo płytkie. Mamy w drugim odcinku zapowiedź dramy, ale ja niespecjalnie lubie dramy. Poczekam jeszcze 2-3 odcinki, ale nie spodziewam się szału.

Kenja no Deshi wo Nanoru Kenja
5/10 i mamy isekaia. Świat fantasy, magia itp. Głównym bohaterem stary dziad przemieniony w dziewczynkę. Jest oczywiście op i rozwala wszystko na hita. Póki co nic ciekawego, ale i zbyt dobre żeby porzucić.

Leadale no Daichi nite
5/10 taki przeciętniaczek. Kobieta trafia do świata fantasy. Ni to grzeje ni ziębi daje szansę jeszcze na 2-3 odcinki może się rozkręci.

Gensou Sangokushi: Tengen Reishinki
4/10 jestem dopiero po pierwszym odcinku. Jest słabo, zbiera się drużyna do walki z demonami. Wygląda raczej na czerpanie z chińskiej mitologii. Daje szansę na 3-4 odcinki zbyt wcześnie, by spisać na stratę.

Baraou no Souretsu
4/10 walka dwóch rodów o władzę w królestwie a wśród tego wszystkiego głowny bohater, który jeśli dobrze rozumiem jest jakims demonicznym obojnakiem. Zbyt przekombinowane dla mnie, spróbuję może 3-4 odcinki i zobaczę co dalej. Póki co nie zachęca.

Sasaki to Miyano
3/10 tytuł nie skierowany do mnie. Fajnie, że mal dodał niedawno kategorię "boys love". Teraz wiem czego unikać xd. Drop przy 1 odcinku.

Cue!
3/10 dla mnie tutaj jest drop. Tytuł o początkujących seiyuu, w które wcielają się początkujące seiyuu. Mnie nie przekonuje poświęce czas na inne tytuły.

Dolls' Frontline
3/10 drop po pierwszym epie. Walczące nastolatki z walczącymi robotami pokojówkami. Za stary na to jestem idzie drop.

Sabiiro no Armor: Reimei
2/10 słabe CGI, drop i niech nie wychodzi takich więcej.

Póki co nie ogładam serii, których prequeli nie widziałem więc kilka wysoko postawionych tytułów nie dotykam. Miłego oglądania (σ ͜ʖσ)
#anime #animedyskusja
  • 65
@Gnieznianin: Ładne, krótkie i treściwe podsumowanie. Ja narazie obejrzałem tylko Akebi i Sono Bisque, ale to pierwsze podoba mi się bardziej. Może dam szansę temu komediowemu isekaiowi z dwoma kolesiami, który wysoko oceniłeś, bo generalnie tylko komediowe isekaje są dobre.

Co do AOT to nic nie tracisz, mówię to jako osoba która skończyła mangę

@frutson: @Thachii: W ecchi może być za dużo ecchi. Kwestia gustu. Dla mnie taki przykład
@frutson: ladnie jadem plujesz. Twoje horyzonty wybiegaja poza snk? Ogladam juz kilkanascie lat anime i tacy sezonowi tytani nie sa dla mnie atrakcyjni zwlaszcza po czytaniu mangi i obejrzeniu wczesniejszych kilkudziesieciu srednich odcinkow. Co oferuje kolejny sezon tytanow wg ciebe?