Wpis z mikrobloga

#szosa #rower

Piszę z prośbą o poradę
Chcę zakupić nowy rower endurance, mam w tym momencie dwie opcje:

1.Canyon Endurace CF 8 (https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf/endurace-cf-8/2736.html?dwvar_2736_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK)
2.Scott Addict 30 (https://www.scott.pl/produkt/1280/8844/Rower-Addict-30-Red)

I nie wiem na który rower się zdecydować Cenowo sprawa wygląda bardzo podobnie. Za Scottem przemawia bardziej ceniona marka i całkowicie wewnętrznie prowadzone przewodny. Wizualnie minimalnie bardziej podoba mi się Canyon, do tego jest on na wyższej grupie osprzętowej (105 vs Ultegra). Który rower według Was (i dlaczego) wydaje się bardziej sensowną opcją? Z góry dziękuję!
  • 22
Nie pomogę, ale mam mały offtop. Z tym bardziej cenionym Scottem to jest ogólny konsensus? Bo ja bardziej cenie Canyona, kilku znajomych pokupiło Canyony, wszyscy bardzo zadowoleni. Ze Scottem mam tylko złe skojarzenia z przymierzania modelu w jednym sklepie.
Pytam całkiem serio jaka jest opinia ludzi na tagu (bo jak widać, nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii)
@Lumeen: scott, bo jest dostępny.


Dokładnie, przechodziłem przez to zeszłego lata jak chciałem kupić Canyona, specyfikacje były porównywalne, ale Scott był do odebrania w sklepie, a Canyon miał być w zimę, więc w rzeczywistości jeszcze bym czekał xD

Protip: Scott mailowo udostępnia info do których sklepów w Polsce poszły dane modele w rozmiarze którego szukasz. To znacznie ułatwia namierzenie dostępnego roweru, który chcesz kupić - np. Addicta w moim rozmiarze było
@Lumeen: jeśli masz pewność, że oba będą dla ciebie dostępne w tym czasie, to weź ten, który ci się bardziej podoba. ze scottem może być łatwiej z gwarancją i serwisem, bo oddasz go dystrybutora, canyona będziesz musiał odesłać do fabryki i lokalne serwisy mogą kręcić nosem na serwis canyonów (chociaż już i tak chyba coraz rzadziej).

@cieplok: z mojego doświadczenia canyon ze średniej półki vs highendowy trek - canyon ma
ale mam wrażenie ze sama jakość (lakier, jakieś małe detale, spawy w aluminiowych ramach) są mocno pomijane i gdybym miał kupować kolejny highendowy rower, to canyona bym nie wybrał


@Im_from_alaska: Oczywiscie że tak. Canyon był opłacalny kilka lat temu, rezygnacja z dystrybutorów i inne optymalizacje faktycznie sprawiały, że na tle konkurencji to były mega opłacalne sprzęty. Teraz nie oferują więcej niż inni a czasem wręcz odwrotnie - pękające sztyce, sterówki, średnia
@Lumeen: bojówka Scotta here (Addict RC) - pochowane kable wyglądają dobrze, gdzie w canyonach to pokazuje, że to stara/budżetowa konstrukcja. Za rok/dwa będzie to kuło w oczy szosową brać.

W cywilnych addictach zrezygnowali też z tej ich aero sztycy za miliony monet, ale dalej jest kiera na 1 i 1/4" (chińczyki mają fajną alternatywę za ułamek ceny).

PS Pamiętaj o rejestracji zakupu w ciągu 2 tygodni, będziesz miał 5 lat gwarancji
@Lumeen: cześć, napisz coś więcej na temat dostępności Scottów. Jakie miasto, jak ogarnąłeś rezerwację itp.
Pytam z ciekawości i doświadczenia przy rezerwowaniu gravela od scotta. U mnie w mieście były takie cyrki, że sklep zrobił listy. Na pierwszej liście ludzie którzy wpłacili całą kwotę, na drugiej ludzie zadatkujący (2000zł), na trzeciej rezerwowa jakby ktoś wypadł z 1 i 2.
Pytając o dostępność usłyszałem odpowiedź "może luty, może maj", pytając o ilość
@Farmer_Joe: Jestem z Warszawy. Rezerwację robiłem jakoś we wrześniu/październiku. Z tego co wiem to sytuacja wygląda tak, ze Scott wysłał do sklepów listę z "przydziałem" rowerów, które dane sklep dostanie (były to pojedyncze sztuki w danym rozmiarze) i na podstawie tego były rezerwacje. Ja zapłaciłem 1k zaliczki. Na początku było info, że może rower będzie jeszcze w 2021. Wczoraj dzwoniłem i dowiedziałem się, że intersujący mnie Addict 30 ma być wysyłany
Wczoraj odebrałem Endurace'a z nową ramą. Model CF 7 eTap, pogoda słaba to za wiele nie powiem jak jeździ, ale jakość wykonania bez zastrzeżeń.
Jak masz jakieś pytania to dawaj.