Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Pobierz Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...
źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg
  • 394
rozumiem, że aby bronić swojej prywatności nigdy nie bierzesz telefonu do sklepu, a zakupy robisz tylko w małych, osiedlowych sklepach? Bo nie chcę cię martwić, ale inaczej nadal jesteś śledzony.


@Replica: Jakbyś nie zauważył bo np nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to ja nie mówiłem, że używam gotówki bo zapewnia mi anonimowość tylko dlatego, żełatwiej mi kontrolować wydatki.

Natomiast stwierdzenie, że gotówka nie zapewnia anonimowości bo można wyśledzić na podstawie telefonu
@Kliko: Gdybym się tak wszystkiego bał jak Ty to pewnie nawet do auta bym nie wchodził :p
A tak przy okazji gdybys wiedział ile razy ja musialem czekac bo komuś pin się zapomniał czy terminal nie chciał karty przyjąć, wszystko dziala w dwie strony ¯\_(ツ)_/¯
@borgionv: Nie, po prostu naśmiewałem się z twojego lęku przed awarią. Szansa na to jest bardzo mała, tak samo jak szansa na zostanie obrabowanym jest bardzo mała.
@Kliko: Gdybyś tylko wiedzial jakie są sposoby zeby opróżnić Twoja super karte bez dotykania jej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze się zdziwisz jak Ci sie choćby cos z chipem stanie, po prostu nie patrz innym na ręce w takich glupich sprawach i zajmij się swoim nosem niżeli komuś sugerować jaki to on wycofany i wgl bo nie robi tego co Ty ( )
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: i kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem? Nigdzie nie pisałam, że gotówka nie jest anonimowa, tylko że jak naprawdę ktoś chce być anonimowy, to jeszcze parę innych czynników wchodzi w grę. To naprawdę jest różnica.

I w ogóle odpowiadałam na taki twój komentarz, który (suprise, suprse) odnosił się do anonimowości i tego czy można dość co kupujesz gotówkę (a owszem, często można), który zresztą zacytowałam w pierwszym poście:

Jak
i kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem?


@Replica: Ty.

Nigdzie nie pisałam, że gotówka nie jest anonimowa


@Replica: A gdzie ja pisałem, że ty tak pisałeś? Naucz się czytać ze zrozumieniem.

i tego czy można dość co kupujesz gotówkę (a owszem, często można),


@Replica: Nie. Można dojść do tego co robileś i gdzie byłeś jeśli masz przy sobie telefon lub zostałeś nagrany przez kamery. To fundamentalna różnica.