Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Pobierz
źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg
  • 394
@4833478: Jesteś już którąś osobą, która mówi o prowizji, ale żaden z was nie podał wartości. I nie dziwię się, bo jest tak żałośnie niska, że ją obnażając ten argument robi się niedorzeczny.

Jeszcze kilka lat temu płatność kartami w Polsce była bardzo droga. Opłaty ponoszone przez właścicieli sklepów, stacji benzynowych czy restauracji były jednymi z najwyższych w Europie.

Efekt był taki, że akceptanci woleli gotówkę. Z każdej transakcji kartą musieli
@Kliko: Dodam, że chyba oczywiste jest że należy mieć w domu jakąś gotówkę na przeżycie chociaż tygodnia i na wszelki wypadek. Trzeba na prawdę nie mieć oleju w głowie żeby tego nie rozumieć i tak nie robić. Wystarczy zgubić portfel z kartą i jesteś ugotowany dopóki nowej nie wyrobisz, nie mówiąc już o takich rzeczach jak brak prądu czy awaria systemu do obsługi kart.
W obronie kupców stanęli politycy. W 2014 r. ustawowo ograniczyli wysokość interchange do 0,5 proc., a kilka miesięcy później do 0,2-0,3 proc.


@Kliko: Niby mało ale zawsze coś. Ile wyjdzie w złotówkach to zależy od kwot jakimi sklep obraca.
Fajnie, ale nigdzie nie napisałem niczego, co by temu przeczyło. Zbaczasz z tematu.


@Kliko: Dodałem to jako bonus, ale zauważ że jeśli ludzie nie będą płacić gotówką i będą jedynie trzymać ją na czarną godzinę, to sprzedawcy przestaną ją obsługiwać, i jak nadejdzie ta czarna godzina to dalej nie będą mieli jak jej obsłużyć. Dodatkowo od niedawna straszą walutami typu CBDC a pozbycie się gotówki z systemu to pierwszy krok do
@4833478:

Dodałem to jako bonus, ale zauważ że jeśli ludzie nie będą płacić gotówką i będą jedynie trzymać ją na czarną godzinę, to sprzedawcy przestaną ją obsługiwać


Nie przestaną. To jest nielegalne.
@Kliko i co z tego że karta prostsza? Chyba w życiu działalności nie miałeś, zamkną dostęp do konta i za kwadrans jesteś głodny. Cash is the king.
@Kliko: ja jestem idealnie taka osobą jak opisałeś we wpisie, płacę gotówką ponieważ wypłatę dostaje w gotówce(nie, nie pracuje na czarno) i po prostu nie chce mi się iść do banku żeby wpłacić ją na konto.
@GregorGW96: @Kliko: przywilej telefonu z nfc mam tak dopiero od 5lat i powiem wam, że ani nie karta ani nie gotówka. Kiedyś? przeszukiwanie nowego telefonu to było w mgsm czy ma nfc teraz to codzienność.
I albo wchodzi nfc a jak się coś pierdzieli z płatnością pozdro #kaufland jakiś kijowe terminale wtedy blik idzie w ruch.
Pieniądze tylko jak jakieś wycieczki z pamiątkami czy pójści na bazarek targ (
@polancky: Widziałeś kiedyś taką sytuację, że komuś się blokuje kasa samoobsługowa #!$%@? wie czemu i kasjerka podchodzi, żeby odblokować? A ludzie się patrzą? Myślę, że dużo osób nie korzysta z kas samoobsługowych z obawy przed taką sytuacją.
@4833478:

Jesteś przeciwny, a jednocześnie dalej to wspierasz i się do tego przyczyniasz. Mam masę kont bankowych, chyba z 10 kart, obsługuję smartfony, nie mam żadnych problemów z technologią itd., a mimo tego ZAWSZE gdy mogę płacę gotówką. Śmianie się z ludzi, którzy płacą gotówką to dopiero patologia. Będą się śmiać jak będą pod totalnym butem tych rządowych śmieci, a to już niedługo. Sznur się zaciska co raz mocniej.
@Nie_jezdze_taksowkami: #!$%@? człowieku. Ludzie maja 5.5mln kredytowek, a nie 5.5mln ludzi xD Ty dalej swoje. Przeczytaj jeszcze raz co pisałeś. Jak nie zrozumiesz to zapisz się na kurs czytania ze zrozumieniem. A tak przy okazji, pewnie o kartach pre paid to ty nawet nie słyszałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kliko:

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.


Młodzi tzw. wykształceni z dużych miast są za to "inteligentni", a przynajmniej myślą, że są, bo mają konto bankowe i potrafią zainstalować apkę z google play. Ci prawdziwie inteligentni wiedzą, że państwo z roku na rok dociska śrubę, chce wiedzieć o człowieku wszystko. W Europie