Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...

źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg

Pobierz
  • 394
@kuroszczur:

Bo nie jestem idiotą uzależnionym od awarii/widzimisię banku, który zablokuje mi konto wedle swojego uznania, a ja zostanę bez środków


Ile razy ci się to przydarzyło podczas zakupów? Mi przez jakieś 7 lat płacenia kartą okrągłe 0 razy. Kilka razy ostrzegała mnie apka, że danego dnia o danej godzinie będą coś robić i płatności kartą mogą być utrudnione, ale to było tylko kilka godzin (od biedy można wyjątkowo wtedy pójść
@Kliko: Raz na stacji benzynowej. Wystarczy. Pół godziny z buta w jedną stronę po gotówkę z zastawionym dowodem. Poza tym nie wiem, czy wiesz, ale obecna władza ustanowiła prawo, że bez wyroku sąd urzednik może zablokowac konto z byle powodu. Ale widzę koledze władza odpowiednio pierze mózg przygotowując na cbdc

@elf_pszeniczny: oddałbym sebie 200 złotych bez problemu, gdyby zostawił mi portfel z dowodem i innymi dokumentami. Serio taka gotówka, to
@Kliko: Z prostej przyczyny. Jeżeli porzucimy płatności gotówkowe to jeszcze szybciej pozbawią nas zupełnie możliwości płatności gotówka co zaś równa się z pełną kontrolą ze strony instytucji i Państwa oraz możliwością blokowania na widzi misie urzędnika wszystkich twoich środków. Trzeba patrzeć trochę dalej niż dzisiaj i trochę szerzej niż czubek własnego nosa, a tego niestety wielu brakuje.
@Kliko: @staryalkus: @merciless85: @staryalkus: @kuroszczur: uwielbiam takie agrumenty zwolenników teorii spiskowych xD
ANONIMOWOŚĆ - mówi to coś panu panie OP? Nikt nie będzie wiedział jakie chipsy kupują.
NIEZALEŻNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO - bo bank cię może okraść, zablokować dostęp do pieniędzy, mieć awarię. No tak zdarza mi się to codziennie xD a wystarczy mieć awaryjnie 100/200 zł w portfelu, tym bardziej, że nie wszędzie da się zapłacić kartą.