Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...

źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg

Pobierz
  • 394
@Kliko: Nie budowlanka, nawet nie ważne co, ale ogólnie wypłatę mam w gotówce właśnie i to jest najważniejszy powód dla którego płacę gotówką. Wiem że kartą jest wygodniej, ale z drugiej strony mi osobiście jakoś bardzo to nie przeszkadza :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Kliko: dyskusja potoczyła się całkowicie 2 ślepy zaułek, gotówką płacą po prostu wszyscy przedsiębiorcy z branż typu meble, budowlanka, mechanika pojazdowa itd. Którzy często robią 'bez umowy ' co wiąże się z zapłatą gotówką. Druga grupa to ludzie pracujący na czarno lub dostający część wpłaty pod stołem. Wot tajemnica
@Kliko Co prawda zawsze gotówką nie płacę, ale płacę w kilku sytuacjach,
Jak nie mam drobnych w portfelu-bo źle się czuję.
Jak kupuje w polskich sklepach i jak o tym PAMIETAM- bankowcy mają już dosyć pieniędzy to 0,35% od transakcji ich nie zbawi.
W celu statystycznym- rządzący nami ludzie patrzą na statystyki i przy pewnych liczbach nawet nie będą mieli jakiś totalitarnych pomysłów.
Co do bakterii to nie skomentuje bo nikt tego
@Kliko: Bo na wyk0pie przeczytałem, że jak będę zawsze płacił kartą, to rząd zlikwiduje gotówkę xD Nieironicznie taki jest powód, dla którego płacę gotówką.
No ale nie do mnie pytanie, bo chodzi ci o tych, którzy zawsze płacą. Średnio co 3 dni robię zakupy w Biedrze z kasą samoobsługową i patrzę z mieszanką litości i pogardy na plebs stojący kilkanaście minut w kolejce do zwykłych kas ( ͡° ͜ʖ