Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Pobierz Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...
źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg
  • 394
Bo nie jestem idiotą uzależnionym od awarii/widzimisię banku, który zablokuje mi konto wedle swojego uznania, a ja zostanę bez środków


@kuroszczur: Czyli wypłacasz każdą kasę z banku? Masz jakiś sejf w domu? Czy nie boisz się, że cię #!$%@? ktoś inny niż bank? xD
@Kliko u mnie w mieście w UK większość sklepów ma samoobsługowe na kartę i gotówkę i kasy obsługiwane przez kasjerów, no i do tego kasy gdzie skanujesz produkt przy włożeniu do koszyka i kupić możesz jak jeszcze na środku sklepu stoisz, żadnych kolejek, nic. Takie coś w Tesco. A w mniejszych sklepach często 2 kolejki na kartę i gotówkę, zazwyczaj te na gotówkę dłuższe.
@Kliko: Ogólnie nie wiem skąd takie anegdotyczne historyjki, bo nie znam chyba osoby, która płaci albo w 100% bezgotówkowo lub w 100% gotówkowo. Sam używam najczęściej karty, ale trochę gotówki na wszelki wypadek również posiadam w portfelu.
Wcześniej gdzieś padały stwierdzenia odnośnie kontroli wydatków - i tu jest prawda, to że fizycznie widzisz ile wydajesz oraz ile Ci zostaje sprawia, że więcej myślisz o tym, bo nie wystarczy tylko kawałka plastiku
Skoro tego nie zapewnia to czemu dalej istnieje szara strefa?


@merciless85: popełniłeś błąd logiczny. To że nasze władze są beznadziejne w ściganiu nie znaczy że gotówka zapewnia anonimowość. Dodajmy do tego takie elementy jak opłacalność ścigania niektórych wykroczeń.
@Kliko: Gotówka nie cierpi na awarie i śledzenie.( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą ile to się można pośmiać z takich jak ty co "transakcja odrzucona" albo po ostatnich burzach "płatność tylko gotówką" i nic zrobić nie mogą.
Wole proste życie bez niespodzianek, gotówka je zapewnia.