Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Pobierz Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...
źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg
  • 394
@merciless85: Ale takie coś już jest obecne, rząd może ustawą napisana na kolanie zablokować Ci 10% środków w ciągu nocy. W przypadku blackoutu gotówka bardzo szybko straci na wartości i zacznie liczyć się srebro, złoto, rzeczy wartościowe, w skrajnym przypadku jedzenie, ale mówimy tu już o sytuacji skrajnie katastroficznej. Dopoki nie masz materaca wypchanego sporą ilością gotówki to uważam ze nic to nie zmienia czy będzie waluta cyfrowa czy normalna.
@Kliko nie wiem czy już byłoby wspomniane, ale ja często płacę gotówką, żeby kontrolować wydatki. Przyłożenie karty do terminala nie boli tak bardzo, jak zapłacenie 12 zł za kilka bułek, sok i pasztet (to przykład).
Płacąc gotówką pod koniec dnia mimowolnie wiem ile wydałem. Rano miałem 100 zł, teraz mam 20, czyli wydałem 80 i myślę sobie na co to poszło i czy było warto.
A kartą pieniądze lecą jak woda z
@Kliko: 2 razy w sumie i wtedy faktycznie przeyebane 2 dni zakupów nie szło zrobić
ale generalnie karta>hajs, bo wygodniej i nie trzeba się yebać z grosikami czy w ogóle z hajsem. Mniejsze są też szanse kradzieży, z hajsem ktoś ci zabierze portfel i koniec tematu, nie masz wypłaty. A z karty? No to jeszcze musi znać pin, a jak nie zna to zrobi tam może 2x zakupy na 100 czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kliko: taki na przykład ING blokuje dostęp do konta jak skończy Ci się ważność dowodu osobistego. Super #!$%@?. I jeszcze wysyłają pisma, w których masz podać źródła dochodu bo jak nie to wypowiedzenie umowy.
Tak samo jak robisz przelewy na giełdy krypto, to bank może Ci wypowiedzieć umowę, bo to niezgodne z wizją banku. Także bycie na smyczy banku jest zawsze kijowe. Gotówka jest potrzebna, inaczej rząd będzie mógł zrobić co
@Orelek:

Ale takie coś już jest obecne, rząd może ustawą napisana na kolanie zablokować Ci 10%.

10 % to nie całe konto.

W przypadku blackoutu gotówka bardzo szybko straci na wartości i zacznie liczyć się srebro, złoto, rzeczy wartościowe, w skrajnym przypadku jedzenie, ale mówimy tu już o sytuacji skrajnie katastroficznej.

Piszesz o katastrofie w dużej skali. O ile mnie pamięć nie myli to w 2017 roku w okolicy mokry, ciężki
@Kliko: miałam taką koleżankę w pracy, która płaciła tylko gotówką. Miała konto w banku pocztowym, a tam nie ma (przynajmniej wtedy nie było) karty do konta. Więc w dzień wypłaty szła na pocztę wypłacić co dostała i potem to trzymała w domu
@Kliko 50zl dziennie wrzucam do portfela i nigdy przez to nie wydaje wiecej poza szczegolnymi wypadkami a z karta jak to z karta, roznie bywa. Nie ni3 pracuje na czarno, zbieram na dobry samochod
nie rozumiem

irytują mnie

wyjaśnij mi


@Kliko: może nie chcę żeby mój bank wiedział kiedy, o której porze, gdzie i za ile kupowałem to i owo? Przyszło ci do głowy że niektórzy ludzie cenią sobie prywatność? Bo byle pracownik banku może w każdej chwili przejrzeć całą historię tego co robiłem, gdzie i kiedy.

pracujesz na czarno, dostajesz hajs do łapy


XD nie. Wypłacam większa kwotę na wydatki z bankomatu co jakiś