Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Pobierz
źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg
  • 394
@Kliko: ze dwa lata temu była awaria systemu bankowego. Nie mogłem zapłacić kartą ani wybrać pieniędzy z bankomatu. Musiałem zostawić zakupy w sklepie. Od tamtej pory mam zawsze gotówkę przy sobie.
@merciless85:

Gotówka to bezpieczeństwo i anonimowość więc utrzymanie jej w obiegu to konieczność. Nikt nie broni ci płacić kartą, telefonem czy innym czipem wszytym pod skórę jednak jeśli ktoś chce likwidacji gotówki to jest ameba bez mózgu.


Ale kto tutaj pisze o likwidacji gotówki? I rozumiem że niektórych transakcji nie chcesz robić jawnie, ale codzienne zakupy wiadomo, że każdy robi, więc bez sensu je ukrywać
@kuroszczur:

Bo nie jestem idiotą uzależnionym od awarii/widzimisię banku, który zablokuje mi konto wedle swojego uznania, a ja zostanę bez środków


Przecież używanie karty nie oznacza, że ktoś ma w portfelu tylko ją. Karta na codzień + 2 stówki zawsze w portfelu na wypadek to najlepszy układ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kliko: płacę gotówką bo mam i nie mi się fatygować do banku/wplatomatu. 10-20 razy poleceniem gotówką kosztuje mniej czasu niż fatygować się żeby tysiąc zł wpłacić
@Kliko: płace gorowka żeby ludzie myśleli ze nadal ludzie używają gotówki żeby było mniej powodów żeby wycofać gotówkę. To samo się tyczy współczynnika szczepień i noszenia maseczek. Im więcej ludzi nie nosi masek tym bardziej ci zamaskowani się czuja jak debile. I prawidłowo się czuja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kliko: inna opcja u młodych to bycie foliarzem który myśli że płacąc 2zl za bułkę gotówką ukryje się przed służbami

@elf_pszeniczny: sluzbami? Wszystkie karty podarunkowe i opalty kartami masz otagowane. Firmy sprzedaja twoje profile handlowe, gdzie i kiedy robisz zakupy, bywasz, co ogladasz. Firmy jak IRI koreluja te dane z twoimi social mediami i szukaja czym cie zmotywowac to zakupu w sieci, czym na zywo, handluja twoimi profilami w kampaniach
@Kliko: Lubię gotówkę, bez 2-3 tysięcy w portfelu czuję się jakiś nieswojo, a dodatkowo za gotówkę rozwiążesz wiele problemów które mogą Cię w życiu codziennym spotkać ;)