Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Pobierz
źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg
  • 394
tak przy okazji, to placac karta albo telefonem jest tez ryzyko, ze jakis albanski gang dogadany z ktoryms pracownikiem zainstalowal nakladke na panel i skanuje wszystkim karty i chipy NFC i potem moze zostawic czlowieka z pustym kontem.


@dzikireks: pokaz mi taka nakładkę, pamietam na poczatku tego NFC też miał mi ktos przykladac czytnik do kieszeni, nie zdarzyło się nigdy oczywiście, mit wymyslony przez druciarzy bo nie moga walic w #!$%@?
W czasie wojny, zamieszek, czy innego konfliktu warto mieć wypłaconą gotówkę, żeby przynajmniej te kilkanaście dni przeżyć lub móc #!$%@?ć w bezpieczne miejsce w razie paraliżu państwa. Wtedy żadna karta, telefonik czy bankomat ci nie pomogą. Nie mówię, żeby żyć jak foliarz, budować bunkry i trzymać jedzenie w puszkach, ale żebyś chociaż miał na wachę do najbliższego miejsca w UE nieobjętego wojną.
@elf_pszeniczny: W ogóle jakoś w zeszłym roku pokazałem mu jak się obsługuje paczkomat, też mu się bardzo spodobało.
Dumny z niego jestem, szczególnie że przez 50 nie dotknął nawet komputera, a teraz na telefonie z Androidem sobie dyktuje smsy i korzysta z nawigacji, umie sobie coś wydrukować samemu, sam wystawia ogłoszenia na OLX i ogólnie nie boi się samemu czegoś próbować
@ztck: Płace co muszę z konta i częściowo opłaty za życie w zakresie minimalnym, ale realnym. Ja się zgadzam w 100% ze płacenie karta jest o wiele wygodniejsze i sam się na tym złapałem ze zacząłem eliminować gotówkę ze swojego życia płacąc za wszystko kartą. Po tej refleksji wróciłem w dużej mierze do gotówki. Wygoda to nie jest najważniejszy priorytet w życiu.
Masz racje. A z reguły ci co najbardziej mówią o śledzeniu tu nic nie mający ludzie. Takie bankructwo intelektualne i finansowe. Ciekawe kto by miał ich śledzić.


@Krzysztof53647: Przeważnie osoby płacące tylko kartą i szydzące z gotówki to gołodupce, które mają tylko kartę kredytową i kredyty, więc siłą rzeczy nie bardzo mogą wybrać gotówkę.
@Gumaa:

ile razy zdarzyło ci się włamanie do mieszkania? A drzwi zamykasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Debilne porównanie. Przeciwieństwem płacenia gotówką nie jest płacenie kartą, lecz niepłacenie w ogóle.

Jeśli płacenie gotówką to zamykanie drzwi, to płacenie kartą również jest zamykaniem drzwi, tylko w inny sposób.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kliko: my z różowa na przykład wypłacamy sobie po równo kilka stów co miesiąc i wkładamy do wspólnego portfela na zakupy. Czemu tak? Bo wygodniej niż #!$%@? się z zakladnnaiem konta w banku xd
Za wszystko inne place normalnie karta raczej, chyba że mam jakąś wyliczona sumę na coś, bo czasami klienci sypią napiwkami, to mam gotówkę w portfelu prywatnym
@Kliko: a mowi Panu coś promowana od dłuższego czasu 'Polska bezgotowkowa', e-paragony i wszelkie inne udogodnienia? jak zwykłe państwo z troski o obywatela stara się mu ułatwić życie ( ͡º ͜ʖ͡º)
awarie/widzimisię banku

Ja #!$%@?, tyle lat jestem na rynku pracy i w życiu niczego takiego nie było xD Gdzie wy te konta macie, w Amber Gold?

Anonimowość

Jak płacicie gotówka w sklepie to na ten moment również kamery w sklepie mają Black out jak w Watch Dogs?