Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Pobierz
źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg
  • 394
@tylko_prawda: jak zgubię kartę to sobie ją zablokuje, i zapłacę blikiem. Jak zgubisz gotówkę to już jej raczej nie odzyskasz. Ja nie mam bólu tylko śmieszą mnie jakieś teorie spiskowe, że każdy chce ich śledzić i wiedzieć co kupują i czują się inwigilowani. Jakby kogoś interesowało życie zwykłego robaka.
A mi to nawet na rękę ;) bo może zaczną sklepy uzupełniać stany na półkach i już nie zabraknie moich ulubionych cziperków.
@tylko_prawda: albo teoria jak gość wyżej że banki nie będą dawać kredytu bo zobaczą, że kupujesz piwo xD xD (pomijam kwestie tego skąd bank ma mieć informacje że sklepu :) )
I to też dla mnie lepiej bo prowadzę zdrowy tryb życia, staram się kupować dobre produkty i nie pić alko. Czyli będę miał większa zdolność kredytową :D tylko nie wiem po co.
@muadzik: To nie chodzi o śledzenie i wgląd to co sie kupuje bo i tak wszystko wiedzą. Tylko o to, że jak ludzie zaczną płacić tylko plastikiem to otwieramy furtke bankom które powiedzą że ludzie placa tylko karta wiec likwidujemy bankomaty i powoli wycofujemy gotówkę, a wtedy masz problem bo mają Cię w garści jeden klik i nie masz.cyferek.na koncie i nic nie kupisz a tak z.szuflady zawsze na czarną godzinę
Jakby kogoś interesowało życie zwykłego robaka.


@muadzik: no popatrz, w Chinach interesują ich jakoś te robale i mają system oceny obywatela i pracują nad cyfrową walutą z terminem ważności. Oczywiście dla ich dobra.
platnosc trwa dluzej


@Atx0937: jak to dłużej? Fryzjer kosztuje 30 zł. Kładę na stole 20 zł i 10 zł i mówię do widzenia. To szybsze, niż czekać az pani właczy terminal, a ja przejade kartą i jeszcze muszę poczekać milisekundę na potwierdzenie.
@Atx0937: Przy małych sklepach czy innych usługach raczej tej kasy nie przewozi się do banku. To nie są aż takie wysokie kwoty, bo jednak większość płaci kartą. Ale w dużych sklepach to fakt trzeba dodatkowo płacić za konwój itp
Takie coś jak karta kredytowa to w Polsce margines. Wręcz margines błędu. Można powiedzieć, ze karty kredytowe prawie nie istnieją.


@Krzysztof53647:

Według danych z banków, na koniec marca 2021 r. na polskim rynku znajdowało się w obiegu 44,116 mln kart płatniczych

Drugą kategorią kart najczęściej spotykanych w Polsce są karty kredytowe (12,3%), których łączna liczba wyniosła 5,405 mln szt.


Faktycznie, ponad 12% wszystkich plastików to kredytówki. POMIJALNE xD Bierzmy pod uwagę
Parę lat temu wkładam kartę jak zawsze do bankomatu, najbliżej domu, znanego od lat. Wpisuję dobry pin, wybieram wypłać 200, a tu dupa – nie wydaje, a co gorsza, nie oddaje też karty. Od razu dodam, że nie była przeterminowana, ani zgłoszona jako skradziona etc., po prostu połknął, kasy nie dał. Była 19, dzień przed bożym ciałem czy tam inną boską zielną i długim weekendem. Bank był już zamknięty, ale dość przytomnie
@Atx0937: Małe sklepy przeważnie dostawcy nie mają. Ale to nie ważne. Piszę z doświadczenia, bo mama pracuje w usługach i woli jak jej czasami ktoś zapłaci gotówką, bo po pierwsze nie płaci prowizji od tej transakcji, a po drugie ma gotówkę do wydawania. Kilka lat temu pracowałam w pewnej sieciówce w Galerii Handlowej i tam zawsze miałyśmy problem z wydawaniem reszty, bo 90% płaciła kartą, ale jak ktoś robił zwrot to
12% plastików które są w posiadaniu 1% społeczeństwa. Karty kredytowe przeważnie maja jedne, a te same osoby. Te, które wiedza jak wykorzystać system i te które są niezdarne i ich używają.


@Krzysztof53647: 44 mln kart płatniczych ma jakiś niewielki odsetek ludzi? Nie żartuj.