Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...

źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg

Pobierz
  • 394
  • Odpowiedz
@okurczaki:

płacenie w 2k22 kartą xD polecam się zaszczepić przeciwko covidowi i można ramieniem płacić zbliżeniowo


A dziękuję, dziękuję. Niedawno miałem trzecią dawkę.
  • Odpowiedz
  • 3
Bo nie jestem idiotą uzależnionym od awarii/widzimisię banku, który zablokuje mi konto wedle swojego uznania, a ja zostanę bez środków


@kuroszczur Powiem tak. Zawsze płacę kartą, ale w portfelu mam hajs, rozgryzłem system. Mensa ostatnio sie ze mną kontaktowała prosząc o przyjęcie wyróżnienia.
  • Odpowiedz
@GregorGW96:

Gotówka nie cierpi na awarie i śledzenie.( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą ile to się można pośmiać z takich jak ty co "transakcja odrzucona" [...] i nic zrobić nie mogą.


No, to jest akurat najgorsze :/
Spotkało mnie to ostatnio nigdy.
  • Odpowiedz
@Kliko:
OP: dlaczego nie placicie za bulki karta skoro wygodniej i szybciej?
wykopki: #!$%@? #!$%@? rzad swiatowy gates mi przeglada paragony z biedry standard zlota likwidujo gotowke
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kliko: społeczność wykopu jak zwykle się spisała a nazywanie ludzi szurami nawet przez to, że płacą gotówką to wielkie xD dziwić się, że jest jak jest jak politycy rozgrywają was jak chcą bo jesteście zajęci kłóceniem się pomiędzy sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Spikesword:

ja np dopiero od roku place kartą i W #!$%@? wygodniej, a czemu nie placilem wczesniej? fobia spoleczna, wstytdzilem sie uzywac terminala


Pewnie masz na myśli wkładanie poprawnie karty, wpisywanie PINu i zielony? Ja zawsze mówię, że będzie zbliżeniowo, więc tylko przykładam. Proste jak #!$%@?, jak to się mówi.
  • Odpowiedz
@Kliko: Nie przeginam w żadną stronę. Nie jestem ani 120% gotówkowcem ani bezgotówkowcem. Płacę głównie kartą, ale transakcje zbliżeniowe mam wyłączone i nie instaluję żadnych gównoaplikacji. Do tego kilka stówek w portfelu zawsze na zapas, bo bank czy system płatności zawsze mogą paść.
  • Odpowiedz
@Kliko: Śmieszy mnie naiwność młodych ludzi takich jak ty. Mimo, że uwielbiam płacić kartą, to zmuszam się płacić za 50% moich zakupów gotówką, tak dla zasady. Gotówka nie można zniknąć i kropka. Nie chcesz żyć w świecie bez gotówki, a takim twoim nastawieniem właśnie do tego dążymy.

Mam nadzieję że cokolwiek zrozumiałeś
  • Odpowiedz
@Kliko: No popatrz, jak robie zakupy z kimś kto ma karte to jakoś w miare często to jest o awariach też głośno. Zgaduje, użytkownik karty od miesiąca? Nie martw się młody, pożyjesz zobaczysz że nie zawsze w życiu kasa działą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kliko: proste. wyciagam banknot 5 stow klade i ide. nawet nie wiem ile tam wychodziło za zakupy. to jesli chodzi o takie codzienne zakupy w spozywczym. jak wieksze zakupy typu auto czy zegarek za 30-40k to wiadomo ze biore na przelew
  • Odpowiedz