Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...

źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg

Pobierz
  • 394
@kuroszczur: @red7000: ale jaki to problem nosić w portfelu 100/200zł na czarna godzinę. Właśnie w razie awarii banku/terminala. Możesz sobie tez w domu trzymać 100k oszczędności w gotówce, żeby Ci komornik nie zabrał albo „rzont” ale za zakupy w lidlu za 50zł albo 12 zł za pieczywo w piekarni. Robisz to codziennie nawet kilka razy i oszczędność czasu i wygoda w takich sytuacjach jest jak najbardziej korzystna
@Kliko: Ja wpłacam na konto kasę jak potrzebuję kupić coś przez neta, czasem trzymam tam awaryjnie 50zl jak by się okazało że mi się zachce piwa a nie będę miał gotówki na spacerze, ale tak to tylko gotówka, jak mam na koncie to tego nie umiem kontrolować i zaraz mi kasa #!$%@?
@Kliko: Też tego kompletnie nie rozumiem. Gotówkę dużo łatwiej zgubić, zapomnieć o niej, jest ogólnie syfna, jak się ma powiedzmy stówę to w większości sklepów trzeba liczyć się z tekstami „a nie ma pan drobniej? No nie mam jak wydać”.

Rozumiem jeszcze jak ktoś dostaje wypłatę w gotowce np. pod stołem albo po prostu od klientów którzy tak płacą. Ale pozostałe osoby po prostu nie szanują swojego czasu i działają siła
@Kliko: Jak mi ktoś da gotówkę w prezencie to też są wolę wydać niż wpłacać na konto, żeby się zaraz jakiś pisowski urząd nie przyczepił. Ale nie lubię tego robić, kartą jest dużo wygodniej. Oczywiście i tak warto jest mieć jakieś pieniądze w portfelu, bo może się zdarzyć awaria w banku i co wtedy? xD