Wpis z mikrobloga

Dom jednorodzinny, 130m2, dwie osoby. Zużycie roczne (tak, sam spisywałem liczniki) gazu i prądu tak się prezentuje, plus łączny koszt roczny i podział na jednostkę. Umowy są dziennie na gaz i prąd, spółki sprzedające PGNiG oraz ENEA
Plusujących zawołam za rok i zobaczymy jak się ceny zmieniają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prad #gaz #inflacja #finanse
Pobierz GrochenMochen - Dom jednorodzinny, 130m2, dwie osoby. Zużycie roczne (tak, sam spisyw...
źródło: comment_16439025006BuWCm1R43oON3pLxOLWjr.jpg
  • 40
zużycie prądu przy 2+2


@domelradom: no ja jestem od niedawna na bliźniaku i mam teraz rachunki po 600 zupełnie nie wiem czemu. Na mieszkaniu mniejszym płaciłem 250. Nie wiem co tu aż tyle dochodzi. Więcej świateł ledowych? Rolety, brama garażowa, rekuperacja to powinny być w miarę tanie rzeczy.
@korpoRator: Niskie zuzycie dluzszy zwrot z inwestycji ale zarazem mniejsza instalacja i nizszh koszt. A nigdy nie wiesz czy za rok dwa trzy nie kupisz auta semi electric i bedziesz smigal 50km zasiegu zadarmo.
@domelradom: No fakt przy dzieciach idzie... Ale głównie pytalem osoby dorosle. Sam znam ludzi co wszystko co zaloza danego dnia to juz idzie do prania. Bielizna rozumiem, koszulka jak sie przepoci to tez, ale spodnie to ja nosze 10-14 dni. Niektorzy placa mase kasy za plyny plus wode i prad przez to ze codziennie piora praktycznie wszystko co zaloza... Kiedy to jest strasznie nieekologiczne i nieekonomiczne
U mnie kazdy sprzet jest A+++ Innego nie biore.


@GrochenMochen: A wiesz, że od jakiegoś czasu nie ma już takiej klasy? Klasyfikacja została na tyle zmieniona, że np. lodówki w RTV EURO AGD w większości mają E i F. Tylko parę modeli u nich ma A.
To tak w ramach ciekawostki. Kiedyś mnie tknęło, że już nie słychać w reklamach radiowych "klasa A plusplusplusplusplusplus" i sprawdziłem o co kaman. Nie wiem
@BulgarskiTaboret wiem. Obecnie nie ma nawet sprzętów w klasie A. Ale jak kupowałem w latach (2016 - 2019) sprzęt to każdy miał A z trzema plusami plus zużycie wody na najniższym poziomie. Obecnie każdy sprzęt to klasa G. Ale dobrze ze zwróciłeś uwagę ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)