Wpis z mikrobloga

Dom jednorodzinny, 130m2, dwie osoby. Zużycie roczne (tak, sam spisywałem liczniki) gazu i prądu tak się prezentuje, plus łączny koszt roczny i podział na jednostkę. Umowy są dziennie na gaz i prąd, spółki sprzedające PGNiG oraz ENEA
Plusujących zawołam za rok i zobaczymy jak się ceny zmieniają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prad #gaz #inflacja #finanse
GrochenMochen - Dom jednorodzinny, 130m2, dwie osoby. Zużycie roczne (tak, sam spisyw...

źródło: comment_16439025006BuWCm1R43oON3pLxOLWjr.jpg

Pobierz
  • 40
@impact18: Wiele osób sie smieję ze mnie, że chyba o świeczkach siedzę i prądu w ogóle nie zużywam. Mamy oświetlenie na ogród, cyrkulator, piec gazowy, piekarnik uzywany 3 razy w tyg. TV co prawda używamy 10-12h tygodniowo, ale znaczną część sprzętów wyłączam z funkcji stand-by. Staramy się bardzo ograniczać zużycie prądu
Jeszcze dodam, że poddasze mam słabo ogrzane, więc gdybym poprawił ten czynnik to pewnie zużycie ciepła na górze uległo by zmniejszeniu, jeszcze planuje od września to wprowadzić, by mieć na każdym kaloryferze (9) mieć inteligentne grzałki na WiFi. Czasami jest tak, że nie korzysta się z danego pomieszczenia, a grzeje na 22 stopnie gdzie spokojnie może być 18. Więc pewnie po wakacjach na przyszły rok wynik będzie polepszony jeśli chodzi o zużycie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrochenMochen: gotujesz też na gazie? U mnie chałupa jakieś 230mkw i gazu na CO i CWU zużyłem przez rok niewiele ponad 900m3. Ale gotuję na indukcji, mam sterowany każdy pokój osobno i nie lubię jak jest więcej niż 21C w domu.
@hu-nows: Jak to nie... A moze reprezentatywny przyklad to ten co ma nasrane swiatlo w domu gdzie moze miec tylko lampke i jak juz ma zarowki to 20W... U mnie kazdy sprzet jest A+++ Innego nie biore.
@korpoRator: Tak gotuje, ja musze miec powyzej 21 czyli tak 22 bo inaczej jest i zimno. Ale pokoi nie mam sterowanie osobno, kazdy ma tyle samo stopni C