Wpis z mikrobloga

#programowanie #word #pytanie
Cześć Mirki, czy ktoś tutaj ogarnia .xls chciałbym stworzyć indywidualny styl bibliograficzny do worda za pomocą Bibword LINK github

W zasadzie to chcę dodać sposób cytowania w tekście i automatyczną numerację bibliografi ze stylu IEEE, a ze stylu APA sposób wymieniania źródeł w bibliografi tj. kolejność autorów, rok, itp oraz sortowanie alfabetyczne. Czyli nowy styl miałby częściowo charakterystykę wziętą z dwóch już istniejących w programie stylów APA oraz IEEE.
  • 13
@pawfie68: Tak tylko bibliografię muszę mieć w wordzie, ponieważ jak będę jeszcze dodawał źródła to później cyfry nie będą się zgadzać w cytatach przy tekstach w wordzie.
mieć w wordzie, ponieważ jak będę jeszcze dodawał źródła to później cyfry nie będą się zgadzać w cytatach przy tekstach w wordzie.


@Blackman: Mendeley ma wtyczkę do Worda i obsługuje bibliografie, przy dodawaniu źródeł między już istniejące sam aktualizuje wszsytkie numery, spis treści itp. Wygodna rzecz.
@pawfie68: A ten program jest płatny? Działa z wordem 2019? Bo ja mam stworzoną grupę cytowań (dodanych książek) za pomocą Odwołania>Wstaw cytat> dodaj nowe źródło i na tym mam oparte numery odwołań do bibliografii w tekście
Jest darmowy, działa z wordem 2019, nie wiem czy wyłapie aktualne cytowania nigdy nie sprawdzałem. Zawsze możesz na jakiejś kopii zrobić test.
@pawfie68: Kurde, kijowy ten program, albo nie umiem używać - nie rozpoznał mojej bibliografii, a ikona dodatku owszem pojawiła się w karcie odwołań wordu, ale nic się nie klika
@pawfie68: Wychodzi na to że bibliografię muszę mieć jednak w wordzie, ponieważ jak będę jeszcze dodawał źródła to później cyfry nie będą się zgadzać w cytatach przy tekstach w wordzie. Nic dziwnego że wtyczka Mendeley nie spełnia moich oczekiwań - ocena w sklepie MS to 1,4 gwiazdki

Mniej więcej chciałbym żeby to wyglądło tak:

TEKST
Piszę jakiś tekst, na końcu danego akapitu ma się pojawić odwołanie do numeru w bibliografi w
@Blackman:Z modyfikacją stylów w wordzie nie pomogę za dużo grzebania, ale w mendeleyu żeby wstawić cytat, w aplikacji mendeleya musiał byś utworzyć swoje pozycje literaturowe, albo przeciągnąć na niego pdf - wtedy sam odczyta dane bibliograficzne i dopiero wtedy można wstawić cytowanie z poziomu worda. Żeby użyć Mendeleya, zapewne musiał byś wstawić nowe cytowania obok starych, a potem wywalić starą bibliografię.