Wpis z mikrobloga

@sheev_: Patrząc po działaniach liderów opozycji którzy gryzą się o pietruszkę to wcale nie odnoszę wrażenia że PiS jest taki zły skoro jeszcze mają czas na takie miałkie i bez znaczenia spory. Jak będą oglądali świat zza krat jak opozycjoniści w Turcji albo w Rosji to może w końcu zmądrzeją aczkolwiek bardzo w to wątpię bo już Kochanowski 400 lat temu pisał:

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";

Lecz
nie rozumiesz jak działa bycie liderem opozycji. On nie może organizować "jakichś" strajków.


@Dr_Killjoy: masz racje, on nie jest od organizowania strajków. Od strajków, dostawania pałami po mordzie i wrzucania do więzień jesteśmy my - zwykli polacy. On jest od tego żeby wrócić jak już wszystko będzie gotowe. Prawdziwy przywódca opozycji.
@Jarem12
@sprzontajoncy
@Vakabayaschi
@KalashnikovMirasnikov

Lol, uznam że nie jest to nieudolny trolling, tylko prawdziwa ignoracja, więc wytłumaczę jak pięciolatkom- Tusk jako jedyny polityk oppzycji na ten moment kojarzy się ze zwycięstwem nad pisiorami. Temu jest tak niebezpieczny. Tego kapitału politycznego nie można rozmieniać na drobne. Po prostu nie może sobie pozwolić na zostanie twarzą protestu, który rozejdzie się po kościach w parę tygodni.

A co do odgórnego organizowania strajków to xd kwadrat,
@Dr_Killjoy: Może nie ująłem tego w odpowiedni sposób, ale z mojej strony to był sarkazm. Chodziło mi o to, że Tusk raczej umie w politykę patrząc po jego karierze i jestem ostatnim który by mówił, że coś robi źle
@Dr_Killjoy: prawdziwy mąż stanu z prawie największym elektoratem negatywnym. Ja się po prostu śmieje z tego co on robi i jak szyybko on i jego partia rezygnuję. Był fajny pomysł z hasłem pis = drożyzna to pojechały 2 samochody i tyle. Był dobry pomysł z jeżdżeniem do przedsiębiorców pojechał do 5 i tyle. ( ʖ̯)
Tego kapitału politycznego nie można rozmieniać na drobne. Po prostu nie może sobie pozwolić na zostanie twarzą protestu, który rozejdzie się po kościach w parę tygodni.


@Dr_Killjoy:

Problem polega na tym, ze za takim pragmatycznym podejsciem nie stoi jednoczesna ofensywa medialna na skale na ktora powinna byc prowadzona. Stad o ile pozycje Tuska da sie zrozumiec, to nie przybliza to ani jego ani opozycji do oderwania pisuarow od koryta bo w
@ChrobryLubiBobry to też prawda, ale to wina bardziej sztabu KO, który ciągle bardzo powoli otrząsa się z pobudkowego marazmu i nie ma dalej jednolitej strategii, na 1.5 roku przed wyborami. Tusk nie może być tym który ciągle woła shitwolf, że pozwolę sobie sparafrazować chłopaków z baraków