Wpis z mikrobloga

Siemanko. Stoję przed wyborem zegarka sportowego w budżecie do 1500 zł. Przede wszystkim ma mi służyć podczas treningów siłowych, dzięki uprzednio zaplanowanym treningom i przerwom oraz do biegania i dłuższych spacerów w terenie, czyli podsumowując do monitorowania aktywności czy też snu. Wybrałem dwa modele marki #garmin oraz dwa marki #polar po jednym tańszym i droższym: garmin venu 2 oraz garmin vivoactive 4 ; polar grit x oraz polar vantage m2. Czy możecie podpowiedzieć jak sprawuje się polar flow oraz garmin connect ? I czy opłaca się dopłacac do drozszego modelu garmina oraz polara ? Garmin oferuje dodatkowo płatności i muzykę ale mam wrażenie, że to jednak polar oferuje więcej innych dodatkowych funkcji. HELP
  • 9
  • Odpowiedz
@Tarzanowsky: Na Polarach się nie znam, ale Venu 2 to to samo co VA4 tyle, że z oledem. Jeśli nie potrzebujesz super ładnego wyświetlacza to bierz tańszy, szału nie ma, ale działa. Z aplikacją od Garmina we współpracy z iOS nigdy nie miałem zgrzytu.
  • Odpowiedz
@Tarzanowsky: wez pod uwage jedno przy wyborze zegarka, jesli ma byc do sportow silowych, to pas hr to takie must have. Sensor z nadgarsta dziala kijowo, przy takim przerywanym wysilku.

Jest tyle sikorow i kazdy skrojony troche inaczej, ze cos sobie dobierzesz.
Jesli potrzebujesz rzetelnych informacji, recenzji i porownan: https://www.dcrainmaker.com/
Jesli chcesz sie zorientowac w cenach: pepper.pl
  • Odpowiedz
  • 1
@Tarzanowsky va4 to odpowiednik pierwszego venu. W drugiej odsłonie było trochę zmian (czy znaczących dla końcowego użytkownika to sprawa indywidualna). W tym budżecie, jeżeli chcesz zegarek głównie do sportu to warto rozważyć f5+, fr935 albo insticta. Zerknij tez na ofertę corosa.
  • Odpowiedz
@Tarzanowsky: Popatrz na Garmin Instinct Solar (ważne, żeby to był Solar bo to Instinct po lifcie, a nie że tylko ogniwa dodane). Wygląda na to, że to bardzo ciekawy model i ma sporo funkcji.

Ale ponoć nowy model chyba już wyszedł i niewiele przekracza twój budżet, przynajmniej tak mówią.

No i Fenixy 6 coraz tańsze (wyszła 7) i robi się to kuszące...

Mi przypadł z tych wszystkich softów najbardziej Garmin Connect.
  • Odpowiedz
@Tarzanowsky: Moja dziewczyna ma Venu 2s i sobie chwali. Z wyglądu zegarek jest spoko ale wydaje mi się, że jest bardziej smartwatchowy niż sportowy. Wydaje się mega lekki i plastikowy a do tego ma dotykowy ekran więc jak jesteś spocony to może różnie ten dotyk działać. Nie wiem jak będzie sprawował się na siłce gdzie możesz nim stuknąć itp. Bateria też nie jest jakoś specjalnie mocna ale ten tydzień wytrzymuje. Może
  • Odpowiedz
@Tarzanowsky: Wiec ja jestem z bojówki #polar Mialem 6 lat M400 z H7 teraz od kilku tygodni grit x pro z H10. Jak dla mnie rewelacja, wszystko działa jak powinno. Na szosie odczyty HR z nadgarstka wyjątkowo zbliżone do H10. Nie wiem jak w innych sportach gdzie ruch ręki jest bardziej wymuszony. Flow działa, masa danych przez Web z możliwością analizy w danych okresach. Prowadzenie po śladzie z konto tez rewelacja.
  • Odpowiedz