Wpis z mikrobloga

Mam dwa pomysły na prace dyplomowa magisterska z informatyki że specjalizacją w uczeniu maszynowym i zupełnie nie wiem na który z nich się zdecydować. Oba są dla mnie równie interesujące, na oba zezwala promotor.

1. Stworzenie bota "menedżera" do Fantasy premier league (wybiera się skład prawdziwych zawodników z ligi angielskiej i na podstawie prawdziwych występów zdobywa punkty). Ogólnie od wielu lat regularnie w to gram, a mając dostęp do takiej ilości danych piłkarskich możnaby tę grę zautomatyzować.

2. Stworzenie bota do tradingu na giełdzie, to już powszechniej znany temat. Tak od roku jestem wkręcony w temat giełdy i ciągle się edukuje.

Macie jakieś porady w kwestiach wyboru tematu pracy?

#informatyka #programowanie #machinelearning #fantasypremierleague #gielda #pracadyplomowa #kiciochpyta
  • 9
Generalnie jak się uda to bardzo chciałbym po studiach gdzieś pracować, gdzie będzie wykorzystywane AI do analizy sportu, więc jeżeli się tym kierować to może pierwszy temat. Z drugiej strony bot do giełdy wydaje mi się czymś bardziej sensownym i czymś czym ogólnie łatwiej się "pochwalić" pracodawcy (?)
@Torres99: Stosowanie ML w tradingu jest bardzo nieoczywiste, proste pomysły typu sygnały kupna/sprzedaży na podstawie zachowań kursu, działają średnio i są mocno wrażliwe na overfitting. Za to jakbyś chciał wgryzać się mocniej w sam trading, potrzebowałbyś z roku solidnej nauki suchej inżynierii finansowej (analiza stochastyczna, mikrostruktura rynku), żeby dostać jakieś sensowne i świeże wyniki ze strategii z użyciem MLa. Z drugiej strony ML ma dużo zastosowań we współczesnej teorii portfelowej ,
2. Stworzenie bota do tradingu na giełdzie, to już powszechniej znany temat. Tak od roku jestem wkręcony w temat giełdy i ciągle się edukuje.


@Torres99: ...

Kolejny.

Ujmę to tak: jak zrobisz, to będziesz miliarderem. W euro. A w dolarach też będziesz drugim miliarderem.

Ale bot wygrywający na giełdzie, który nie potrzebuje nadzoru człowieka to jest kamień filozoficzny inwestowania albo inne perpetuum mobile na kiju.