Wpis z mikrobloga

#rower #kodeksdrogowy

Nigdy nie jest za późno na doedukowanie się w przepisach ruchu drogowego, a że byłem uczestnikiem dość nieprzyjemnego zdarzenia rano (bez konsekwencji), to postanowiłem że dopytam tutaj.

Kto ma pierwszeństwo w sytuacji z pic rel? Rowerzysta poruszający się wg niebieskiej strzałki, czy samochód wyjeżdzający ze Strefy ruchu?

Dotychczas naturalnym dla mnie było, że w takim przypadku samochód włącza się do ruchu i musi ustąpić. Ale... kierowca sugerował że tak nie jest ( ͡º ͜ʖ͡º) i wskazywał mi na fakt, że tuż przed tym wyjazdem kończy się droga rowerowa i zaczyna dopiero parę metrów dalej...

Ja poruszałem się właśnie wg niebieskiej strzałki i ledwo wyhamowałem przed autem, które bez zastanowienia wpierdzieliło się pomiędzy końcem, a początkiem tej drogi rowerowej.
Pobierz krustytehclown - #rower #kodeksdrogowy 

Nigdy nie jest za późno na doedukowanie si...
źródło: comment_1644857677EfYXgstqUTBZ38HyUhaPIf.jpg
  • 105
@Brn1129: Taka moda;) Szczególnie, że po sprawdzeniu w mapach ta ulica nie ma nawet linii dzielącej pasy ruchu.
Ale przy okazji chyba wyjaśniło się, skąd ten znak, na mapie z 2017 jest koniec DDR w tym miejscu i rów po drugiej stronie. Dobudowali resztę DDR po latach i dostawili znak, zamiast usunąć poprzedni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kierowca winny, i tak powinien zachować szczególną ostrożność, nawet jeśli nie miał pierwszeństwa. Xd
@krustytehclown: Najlepiej, żeby rowerzysta nie poruszał się tą drogą dla rowerów, bo nie prowadzi ona w kierunku, w którym się porusza (chyba, że wjeżdża na osiedle). Problem solved ()
P.s. napisz do zarządu dróg, niech ktoś to ogarnie. I do lokalnej gazety, im brakuje tematów to może podchwycą.

@efek:

Będąc rowerzystą, pierwszeństwo ma auto. Kości dlugo się zrastają, zęby dwa razy nie rosną, nie zaszkodzi mi zwolnic i stracić 10s i mieć pewność, ze przejadę bezpiecznie.

@Hipodups:

Dorzucę Wam taką ciekawostkę: jedna z głównych lokalnych dróg w Łomiankach pod Warszawą.

https://tinyurl.com/ytmk5zf5
mniej więcej od zaznaczonego punktu na wschód każda
Czy mam rozumieć, że również byłaby to wina kierowcy?


@KawaJimmiego: nie, chyba że widziałby tego rowerzystę. Zakładamy oczywiście, że w tym miejscu rowerzysta nie może przejeżdżać wzdłuż chodnika (warunki atmosferyczne, ograniczenie prędkości itp).
@krustytehclown:
włączając się do ruchu kierowca jest zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa wszystkim innym uczestnikom ruchu - pieszym, rowerzystom, motorowerzystom, innym kierowcom.
Kierowca samochodu wyjeżdża z posesji czyli włącza się do ruchu
Rowerzysta jedzie rowerem na drodze rowerowej, więc już jest na drodze.

To, że rowerzysta jedzie nieprzepisowo niczego nie zmienia. Przepis nigdzie nie precyzuje, że należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim prawidłowo jadącym pojazdom - więc w przypadku stłuczki z nieprawidłowo jadącym pojazdem
Może to niepopularna opinia ale IMO te znaki są bardzo dobrze zrobione. Jest tam zakręt (na ścieżce rowerowej) I bez jaj żeby kierowca miał co rano wyjeżdżać i dostawać w bok od jakiegoś rozpędzonego pedalarza. Niestety kierowcy i rowerzyści żyją w tym samym świecie i nie wszystko co jest na niekorzyść rowerzystów jest głupie. Mam takie dziwne wrażenie z pedalarze to takie Julki które wszędzie widzą dyskryminację
@krabozwierz na usta aż ciśnie się klasyk - "... jedni bezmyślni kretyni pod kierunkiem innych bezmyślnych kretynów (...) jeśli Polska to właśnie ta ojszczana klapa" ( ͡ ͜ʖ ͡)
Sam nie rozumiem tego fenomenu wydawania pozwoleń na takie twory
Ktos nie wykarmi i nie utrzyma mojej rodziny.


@Hipodups: jak to nie? Przecież podatnicy będą utrzymywać twoją rodzinę. Zresztą w pewnym stopniu już to robią bo przecież 500+ na pewno pobierasz
@siepan: nie wpieniaj mnie nawet, , wolalbym by mi nie dowali podatków , a te 500zl przeznaczyli na cos bardziej pożytecznego, bo niestety te ich 500 to tylko procent tego co miesiac przelewam na podatek i zus, ktory na starość mi gówno da. Nie mniej jednak, bardziej mi sie jeszcze oplaca pracować i placic na ten socjal niz go ciągnąć, ale kto wie co za rok będzie. Dojebia nowy lad 2.0,