Wpis z mikrobloga

Planuje kupić jakiś #vr headset głównie pod #simracing.

Sprzęt jaki mam w tej chwili to #laptop Zephyrus M16 z Intel® Core™ i7 11gen 11800H, GeForce RTX 3070, 32 GB DDR4.

Gry w jakie planuje grać: Asseto Corsa, rfactor2, Dirt2.0, kiedyś może iRacing. Mam też Asseto Corsa Competizione, ale słyszałem, że pod VR jest słabo zoptymalizowana, prawda to?

W cenie do max 3000zł (może być taniej :) ) znajde coś kompatybilnego z tym kompem i grami wypisanymi powyżej?
Nie śpieszy mi się, więc mogę czaić się na jakieś okazje na pepperku.

#assettocorsa #assettocorsacompetizione #komputery #laptopy #virtualreality
  • 46
@kacper1302: kupiłem Pimax Artisan. Używam tylko do simracingu (Assetto Corsa) i to coraz mniej od czasu gdy złożyłem sobie zestaw z trzema monitorami. Czy polecam? Nie wiem, nie mam bardzo porównania do innych. Jeżeli planujesz grać w też inne gry niż racingowe to pewnie kupić coś lepiej z kontrolerami.
@kacper1302: triple jak dla mnie wygodniejsze w użyciu - siadam i jade, a z vr'em jednak trzeba sie troche #!$%@?ć + bardziej ci sie gęba poci :D No i na dodatek najczęściej jeżdzę w ACC, a nie mam zbyt dobrego kompa + optymalizacja VR w ACC jest gówniana.

Ja i tak jakoś nie mam problemów z długimi jazdami na VR - no może jak raz jeździłem z małymi przerwami z 7h
@kacper1302: nie wykluczam ze tak moze byc, ja w tym momencie gogle vr nie mam przy rigu bo za duzo kabli by się plątało. Może jak sie przeprowadze i kupie stacjonarke to sobie juz tak popodłączam i poustawiam kable, że będzie plug&play