Wpis z mikrobloga

bo pytanie jest 'kto lubi morele', a nie 'co lubi Jarek'.


@vegetka: Jak ja Ci dziękuję za tę odpowiedź, bo myślałem już, że ze mną jest coś nie tak, kiedy od razu rozpoznałem intencje nauczyciela.
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: to jest właśnie pozwalanie studiowania jakiegoś gówna nauczania przedszkolnego czy innego 1-3 przez jakichs zjebów, którzy zamiast wziąć się za normalną robotę to stwierdzili, że wolą sobie postudiować jeszcze wycinanie ptaszków z fioletowej bibuły pdk
  • Odpowiedz
"morele lubi jarek" kto tak w ogóle mówi?


@Logan00:
Tylko że to ma być odpowiedź na pytanie i ta podana przez nauczycielkę jest prawidłowa.
Zdanie dziecka jest odpowiedzią na pytanie: "Co lubi Jarek?".
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: Nie znam się na polskim ale chyba czaję logikę która stoi za tym zadaniem, przy pierwszym pytanie zaczyna się od "co lubi" a przy drugim "kto lubi" choć wydawać by się mogło, że skoro zaczyna się od "kto" to trzeba najpierw wymienić tą osobę ale być może jest jakaś zasada do czegoś albo taką się babka kierowała.
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: jak dobrze rozumiem, to zwyczajnie chodzi o czytanie ze zrozumieniem. Pytanie nie jest o to ''co lubi jarek'' tylko kto lubi morele. Zauważ jak zadane jest pierwsze pytanie, jeśli to był test na czytanie ze zrozumieniem to ma to sens.
  • Odpowiedz
@bary94pl: przecież jedno i drugie zdanie odpowiada na pytanie.
Tak, w tym zadaniu chodzi o akcentowanie, ale mogę sobie zaakcentować dowolnie

Wszystkie odpowiedzi w pełni odpowiadają na pytanie. Nawet na maturze N.I.K.T by nie traktował tego jako błąd
  • Odpowiedz
Wykopki jak zwykle się zesrali i zabłysnęli głupotą, społeczeństwo polskie w pigułce xD
Te setki osób, piszące że nauczycielka to mistrz yoda i źle napisała, powinny się zrzec całego wykształcenia jakie posiadają bo są analfabetami.
W dodatku nikt nie powiedział że nauczycielka zdanie dziecka uznała za błąd. Dopisała alternatywę, która z punktu widzenia logiki pytania jest bardziej precyzyjna. Nie skreśliła tego co napisało dziecko. A OP nawet nie napisał, że powiedziała, że
  • Odpowiedz