Wpis z mikrobloga

@plop: @malinowy_krol:
Hah, aż tak się zlało z tłem? Okej, czyli jak podłącze tak jak mówicie to powinno śmigać? Chciałem się w zasadzie upewnić tylko czy tak się w ogóle da, w każdym razię dzięki za pomoc, a ja lece zamawiać ten kabelek.
@Golzar: Kabel VGA da radę spokojnie, tylko wiedz że jakoś będzie taka se. Teoretycznie możnaby kupić kabel DisplayPort i konwerter HDMI, ale to już droższa zabawa która pewnie nie jest warta zachodu bo VGA w zupełności ci wystarczy.
@Golzar: Masz tam gniazdo Audio In, kup tzw. kabel AUX, czyli Jack po obu stronach, wepnij do lapka i do Audio In. A jeżeli zamierzasz oglądać filmy to to VGA raczej nie będzie aż tak przeszkadzać. Z resztą rzutnik i tak ma #!$%@? obraz więc wad VGA raczej i tak nie zauważysz.

Jako ciekawostka: Podobnie możesz nagrać dźwięk z telefonu na kompie. Wpinasz takim kablem AUX telefon do gniazda mikrofonowego i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Golzar: będzie się dało oglądać bo z projektora i tak szału nie ma, dźwięk możesz podłączyć z wyjścia słuchawkowego do czerwonego i białego złącza (jack-chinch) ale projektory mają przeważnie tak #!$%@? głośniki że lepiej będzie z laptopa (edit. albo jack-jack)
@supra107: kurde właśnie wejście mini jack nie działa mi w tym laptopie, a gdybym kupił przejściówke z usb na mini jack do laptopa i podpiął głośniki do tej przejściówki to śmigało by wszystko?
@plop: grałem na ps4 na tym projektorze i dźwiek był bardzo przyjemny, prawie tak dobry jakbym podpiął głośniki, z laptopa będzie za cicho, może ogarne przejściówke tak jak wyżej pisałem i podepne głośniki, no nie wiem już.
@Golzar: Powinno bez problemu. Taka "przejściówka" to po prostu mała karta dźwiękowa, jak ktoś ma np. zrąbaną tą na płycie głównej to może się taką pożytkować. Wiadomo że te #!$%@? za 20zł nie są jakieś wybitne ale to zawsze jakieś źródło.
@supra107: no i pięknie, w takim razie sobię ją dokupie bo już mnie i tak wnerwia ten zepsuty port. Mi ta karta na płycie działa, kiedyś po prostu spadł mi laptop na ziemie z wpiętym kablem mini jacka i doszło tam do jakiegoś uszkodzenia mechanicznego portu i teraz nie łączy dobrze, tylko słychać szumy. Dobra to dzięki za pomoc!