Wpis z mikrobloga

Ale jednak branie socjalu i krzyczenie, że jest on zły to podręcznikowy przykład prawaka hipokryty


@Krejziismylife:

po pierwsze używanie sformułowań lewak/prawak jest dla osób ktore widzą tylko dwie barwy i mają IQ<30

po drugie - hipokryzją byłoby gdyby ktoś chciał likwidować socjal dla innych, ale dalej go brać dla siebie.
  • Odpowiedz
raczej wieje hipokryzją typową dla prawaków, którzy gardzą czymś z czego sami korzystają. Jak gardzą to niech nie biorą. Proste


@Krejziismylife: To, że ktoś bierze 500+ nie znaczy, że popiera ten program. I nie jest to hipokryzją, bo wszyscy tracimy na tym, że taki program istnieje, wszyscy się na niego składamy. Założeniem programu miało być zwiększenie dzietności i pomoc polskim rodzinom. Oba założenia są błędne:
1. Zwiększenie dzietności - tutaj statystyka,
  • Odpowiedz
@Krejziismylife: Można, bo analogia z alkoholem jest zwyczajnie błędna. W dzisiejszym świecie jak najbardziej można żyć bez alkoholu, średnio natomiast można żyć bez pieniędzy. Lepszą analogią jest sytuacja w której jesteś zażartym aktywistycznym weganem, ale aktualnie do kupienia jest tylko mięso, jajka i mleko. Jesteś głodny. Nie chcesz tego jeść, ale bez tego będziesz słabszy lub kto wie, może nawet umrzesz. A jak umrzesz to kto będzie protestował przeciwko tym złym
  • Odpowiedz
i tak mi już zabrali to w podatkach, więc co zmienia to, że to wezmę, mam być jedyny głupi, i zachowywać się moralnie, gdy nikt inny się tak nie zachowuje? Xd


@rosikk1: to sie nazywa złodziejstwo bierne. To samo jest z leżącym portfelem, "przecież jak ja nie wezme to inny i tak ukradnie"
  • Odpowiedz
Fajnie tylko że nikt z 500+ nie kupuje komputerów. Rodzice biorą kasę a dzieci kasy na bilety na autobus do szkoły nie mają
  • Odpowiedz
@Krejziismylife: Tak, ty to zrobiłeś poprzez przyrównanie nie brania 500+ do abstynencji. Mogę nie popierać pozyskiwania energii elektrycznej z węgla i nadal korzystać z prądu w Polsce mimo że jego większość jest właśnie z spalania węgla. Tak samo można brać 500+ i nie popierać tego programu oraz chcieć jego likwidacji. Tak trudno pojąć? Możesz to nazywać hipokryzją tyle razy ile chcesz, ale nie jest to z definicji hipokryzja.
  • Odpowiedz