Wpis z mikrobloga

  • 13
751 + 1 = 752

Tytuł: Błyskawiczne przyswajanie umiejętności. Naukowe metody zapamiętywania i doskonalenia wiedzy
Autor: Peter Hollins
Gatunek: poradniki
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788328375055
Tłumacz: Katarzyna Rojek
Wydawnictwo: Onepress
Liczba stron: 160
Forma książki: e-book
Sięgając po tą książkę oczekiwałem kilku wskazówek, jak lepiej uczyć się nowych umiejętności, niestety to, co dostałem, sporo od tego założenia odbiega.

W dużym skrócie, choć tu sama książka jest sporym skrótem (niestety) jest o tym, że nasz mózg potrzebuje bodźców do uczenia. Albo dostarczymy mu finalny cel, jaki chcemy osiągnąć, albo damy mu ciekawe powiązania między tematami, których się uczymy, by już na starcie mógł odpowiednie więzi kreować, albo podzielimy naukę na wiele krótkich bloków, dzięki temu mózg nawet się nie zorientuje kiedy przyswoił wiedzę.

Książka jest skierowana raczej do osób, które mają sporo czasu, bo praktycznie wszystkie porady dotyczą nauki w zazwyczaj mniej niż 1h dziennie, co raczej się nie sprawdzi, gdy przygotowujemy się do ważnego egzaminu, gdy musimy się szybko nauczyć nowych umiejętności w nowej pracy, czy po prostu nie jesteśmy mistrzami dobrego planowania. Trudno mi ją polecić, bo zbyt wiele z niej nie wyciągnąłem, a autor właściwie z tego, czego wcześniej w książkach nie spotkałem, wspomina tylko o wyrabianiu dobrych nawyków i kombinacjach umiejętności, których chcemy się nauczyć.

Kolejna książka z tego wydawnictwa, która jest raczej skokiem na kasę niż podnoszącą wiedzę książką.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
44/128
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi #poradnikibookmeter
Pobierz ali3en - 751 + 1 = 752

Tytuł: Błyskawiczne przyswajanie umiejętności. Naukowe meto...
źródło: comment_1645427216g0a3kTjs4pOv0p98PEZ6Ys.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: poradniki i albumy
Gatunek książki: poradnik

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Sztuka komunikacji W drodze do sukcesu (Dale Carnegie)
2\. Pełna MOC możliwości (Jacek Walkiewicz) - najnowsza recenzja usera Sandman ★★★★ (8.0