Wpis z mikrobloga

@Priya: Nie chcę się czepiać, ale mają trochę racji. Programiści w Polsce zarabiają nieproporcjonalnie do swoich umiejętności. Korzystają głównie na słabej złotówce i w wielu przypadkach są tańszą alternatywą dla kolegów z zachodu.
Wysokie pensje w wielu przypadkach powodują nieuzasadniony rozrost ego. Dochodzi do takich absurdów, jak stwierdzenia że algorytmy w tym zawodzie są zupełnie nie potrzebna. Inny kolega kiedyś, że on w ogóle nie używa intrukcji warunkowych, bo tylko zaciemniają
@Priya: @odysjestem: Pozwolę sobie być bardziej dosadnym tutaj - polscy programiści w dużej części to tacy Hindusi Europy. Dostają taski, których nikt inny nie chciał robić i jeszcze się z tego cieszą. A fakt, że zarabiają ich zarobki są w okolicach niemieckiej średniej krajowej nie przeszkadza im w rozdmuchiwaniu swojego ego.
A poza tym, powtarzałem to wielokrotnie - życie jest za krótkie, żeby mieszkać w Polsce. Nie ważne ile zarabiasz.
@groman43: Zamiast się cieszyć, że mamy branżę gdzie można normalne pieniądze tak jak na zachodzie zarobić. To zaczyna się jojczenie, że nic nie umieją i jeszcze tyle im płacą. Co za mentalność robaka. Nikt nikomu za darmo pieniędzy nie daje. Jak ktoś klepie prostego CRUD i mu dużo płacą to znaczy, że za mniejsze pieniądze nie było nikogo kompetentnego.
Na tym mitycznym zachodzie, informatyzacja zaczęła się wcześniej niż u nas i
@Priya: Chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. Nie ma problemu w tym, że dobrze zarabiają (sam jestem programistą), problem jest wtedy kiedy cała rzeczywistość w mieście się do tego dostosowuje i np. o ile nie jesteś programistą to nie stać Cię na wynajem mieszkania.

Sytuacja w której trzeba być w 10% najlepiej zarabiających żeby się w ogóle utrzymać w mieście nie jest normalna (chyba, że jesteś jakimś zjebem z
@Arc2: Ale nie ma takiej sytuacji. Programiści to w dużych miastach jest kilka procent pracowników. I nie oni są odpowiedzialni za #!$%@? ceny wynajmu, bo nie ma sytuacji takiej jak w Kalifornii, gdzie jeden region ściąga inżynierów (różnych zresztą, nie tylko od oprogramowania), a w dodatku prawo ogranicza możliwość budowania nowych osiedli, ponieważ uchwalono je mając interes dotychczasowych mieszkańców na względzie.
@groman43: o chłopie, rozumiem ze pracowałeś z większością programistów z pl dostatecznie długo żeby wyrobić sobie takie zdanie i głosić takie teorie? Ja w ciągu prawie dekady spotkałem bardzo dużo devow, takich ogarniętych i takich co prawie nic nie robią, ale nigdybym nie określił ze są oni hindusami europy, ewidentnie nie pracowałeś bezpośrednio ze śniadymi księciami przy dużych, długich projektach. W sumie zazdroszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)