Wpis z mikrobloga

  • 3
@LonNon może go pilnowałam? Przypomnę, że spacer nie polega na tym żeby pies szedł cały czas przy nodze właściciela na krótkiej smyczy, a zdarzają się sytuacje, których nie przewidzisz - jak ta ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kejtalke: szkoda psa ale nastepnym razem bedziesz madrzejsza. Podchodzisz z psem do obcej posesji bo hehe moj piesek przyjazny chce sie przywitac? Miej z tylu glowy, ze moze go #!$%@? wiec w kazdej chwili badz gotowa szarpnac za smycz.
I pies to nie policjant, ze odda 2 ostrzegawcze zanim strzeli.
Tak, tez ponosisz wine za tą sytuacje.
  • Odpowiedz
@BillyGugu: wiem że ponoszę winę, nigdzie nie napisałam, że nie. Dlatego nie dzwoniłam na policję się kłócić, nie wnosze sprawy do sądu, nie zakładam zbiórki na leczenie itp. Przeraża mnie tylko fakt, że agresywny pies ma tak szerokie przęsła od bramy, że jest w stanie wyciągnąć przez nie cały łeb i upolować tak naprawdę wszystko co porusza się na chodniku.
  • Odpowiedz
@Kejtalke: szkoda psa i portfela. Jeśli nie żal Ci kasy na psa, to sprawdź sobie dedykowane ubezpieczenia. Jeśli jesteś w stanie przeznaczyć parę tysięcy na leczenie (w sensie że nie uspisz chorego psa), to moim zdaniem warto.
  • Odpowiedz
@Kejtalke: Pozwalasz psu podchodzić do obcych psów, które są za płotem i bez żadnego nadzoru? Wiesz, że psy bywają mocno terytorialne? Na początku myślałem, że Lucynka była na swojej posesji i jakiś psiur ją wyciągnął z za płota. Ale niestety okazałaś się być nieodpowiedzialna,. Jednak mam nadzieję, że psince nic nie będzie w dłuższej perspektywie. Oczywiście właściciel agresywnego psa powinien nie dopuszczać go do płotu, skoro ten może dziecku rękę odgryźć.
  • Odpowiedz
@Kejtalke: jeszcze niedawno napisalas

właśnie wszystko wydarzyło się tak szybko, że sama nie wiem który pies pierwszy przełożył pysk przez plot

Trovhe gubisz sie w wypowiedziach wiec na poczatek pokaz przesla, psa i reakcje na otoczenie
  • Odpowiedz
@Bomfastic: tak, wiem że pies na swojej posesji może nawet odgryźć mi rękę i nic nie mogę z tym zrobić, pisałam o tym już wcześniej, ale jest druga strona medalu że właściciel posesji ma obowiązek zabezpieczyć plot na tyle żeby jego pies nie mógł przełożyć przez nie pyska tym bardziej skoro atakuje innych bez ostrzeżenia ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kejtalke: Z tym, że pies ma prawo odgryźć łapy, jak przełożysz przez płot, też mam wątpliwość prawną.

Spójrzmy na to w ten sposób - dziecko sąsiada przekłada rękę przez twój płot. Natychmiast doskakujesz i uderzasz nożem, poważnie raniąc.
Czy to jest działanie adekwatne?
Czy to jest działanie mające uzasadnienie?
Czy to jest działanie legalne?
Bo jak nie, to czemu w przypadku użycia psa, zamiast noża, wszystko jest nagle OK?

Czy wolno
  • Odpowiedz