Wpis z mikrobloga

#wojna #rosja #ukraina
Jest to bardzo smutne, ale obawiam się, że zachód zostawi Ukrainę na pastwę losu.
USA, Niemcy blokują użycie SWIFTU, nakładają jakieś śmieszne sankcje na które Putin jedynie się śmieje.
Wygląda na to, że Ukraina zostanie zrównana z ziemią i w najgorszym wypadku włączona do Rosji.
Serce mnie boli, że wszyscy, którzy mogą coś zrobić znaczącego - wypinają się dupą
  • 24
@Hur4ggan: @Ziomal4321: Oczywiscie. Każdy sie boi wojny światowej.
ALe tak myśląc - każde mniejsze panstwo ma przesrane.
W takim razie Tajwan też powinien być #!$%@?, bo nie należy do NATO i "co inni mają zrobić?"
Slabszy przegra, bo nikt go nie obroni
@Mekeke2: Sankcje, które nałożyliśmy są większe niż SWIFT. Są nałożone przez 2/3 świata. Porozmawiajmy za miesiąc, żeby zobaczyć, czy one działają - mówił Joe Biden dziennikarzom.
To by było na tyle jeśli chodzi o zatrzymanie rosji, za miesiąc to nawet jak Ukraińcy powstrzymają putina to będą mieli cały kraj zrujnowany
@fervi: odcięcie Rosji od zagranicznego kapitału to nadal zbyt mało.
Jeśli chcą zdusić Rosję to tylko opcją atomową. Swiftem - jeśli nie chcą wchodzić żołnierzami
@SultanMehmed: Nie wiem czy farmazony. Przekonamy się w następnych 72h.
CHCĘ ABY to były farmazony. Chcę z całego serca aby UKR się udało. Ale zobacz jak szybko weszli do Kijowa. I wywiad USA mowi o ok wlasnie 72h po ktorych Kijow moze paść
@LaurenceFass: Zgadzam się. Nie chcą pomagać swoimi żołnierzami i się mieszać - to powinni odpalić opcję atomową w gospodarce.
Nie ma czasu na stopniowanie sankcji. Teraz lekka, a jak nie pójdzie to dam mocniejszą.
Sankcje gospodarcze potrzebują czasu aby narobić bałaganu, więc powinni odpalić SWIFT od razu
@Mekeke2: Poczekaj aż dojdą do Polski, wtedy przeżyjesz prawdziwy zonk ;) Wypną się i na nas, tak samo jak to zrobili w 1914 z Ententą i w 1939 z Ligą Narodów :) Myślisz, że teraz jesteśmy w NATO i to coś da? Już NATO się wypięło na jedno państwo członkowskie: Turcję w 2003 roku i od tamtej pory nie ufamy nikomu.