Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gnt_1: ktos tlumaczyl na grupie, ze sie boja bo nie znajda pracy na wsi i dlatego nie chca isc na wies. Czesc z nich mysli, ze to na chwile, wiec wola byc w miescie zeby miec dostep do jakiejs rozrywki. Na Ukrainie ludzie sadza, ze poza miastem nie ma zycia i nie ma co robic (zreszta podobnie jak u nas jak poczytasz wykopkow).

@little_muffin: aha czyli po prostu są wygodniccy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qentin: póki co łatwiej ale na dłuższą metę jak ich by ulokowali na wsiach to by był rozwój i wreszcie w ogóle na wsi żyłoby się lepiej
@gnt_1: W pobliskiej mi wsi przyjeto matke z dziecmi, dano dach nad glowa. Ukrainska kobieta zadeklarowala ze potrafi szyc, a wiec lokalna bardzo duza szwalnia zaproponowala prace:) od paru dni juz pracuje. Jak raczej pluje na p0lakow, tak teraz jestem dumny w uj. Podoba mi sie to zjednoczenie, niesienie pomocy. Niestety troglodyci z przemysla juz sie uruchamiaja co mnie martwi
@gnt_1: widzę po znajomych na FB, że deklarują i przyjmują ludzi w małych powiatowych miasteczkach.

Uchodźcy ciągną do dużych miast, bo często kompletnie nie znają kraju, języka, nie mają samochodów a więc podstawowej możliwości transportu poza miastem(!) więc bez komunikacji miejskiej nie byliby w stanie funkcjonować.

Co do bariery językowej - w każdym większym mieście jest spora społeczność Ukraińców, więc łatwiej coś załatwić, dogdać się, zrobić zakupy bo pani na kasie