Wpis z mikrobloga

Gadam ze znajomym Ruskiem, całkiem inteligentnym dziennikarzem, ale jednocześnie zatwardziałym putinowcem, próbując przekonać go chociaż do próby innego spojrzenia:

Ja: - kilkanaście akapitów eseju typu "zawsze bardzo lubiłem Rosję, tym bardziej jest mi żal, że się tak pogrąża" (delikatnie, żeby go nie odstraszyć i nie zacząć kłótni; ze starannym doborem źródeł i uważnym dawkowaniem argumentów) -
On (po 15 sekundach): No nieźle cię napompowali zachodnią propagandą.
Ja: Nawet pan nie zdążył tego przeczytać...
On: ROSJA nie upadnie. Pierwszy etap dla USA to zniszczyć gospodarkę Europy.

No nie da się z nimi rozmawiać. Wszystko co się nie zgadza z ruską propagandą to kłamstwa zachodu albo fejk. I weź k***a udowadniaj, że nie jesteś wielbłądem.


#rosja #ukraina #wojna #zalesie
ff_91 - Gadam ze znajomym Ruskiem, całkiem inteligentnym dziennikarzem, ale jednocześ...

źródło: comment_1646320287DGKYSwqAc4wjPDDOg6cyhP.jpg

Pobierz
  • 29
@evilonep: napisał jeszcze, dokładnie cytując: "и тем не менее - за 10 000 человек убитых фашистами на Донбассе им придётся ответить. Не украинцам, повторюсь. а их руководителям"

czyli "będą musieli zapłacić za 10000 ludzi zabitych przez faszystów na Donbasie. Oczywiście zapłacą nie Ukraińcy, tylko ich przywódcy".

Na liczne filmiki przedstawiające #!$%@? miasta nie odpowiedział.
@ff_91: zerwałeś z nim już kontakt? :P Jak nie i masz cierpliwość to może podpytasz o jakieś materiały potwierdzające jego słowa. Od razu dodam, żeby nie było - ja nie żaden onuca tylko po prostu chciałbym się zaznajomić z tym czym ich karmią i co tam takiego jest, że tak głęboko w to wierzą.
@ff_91 Ja wczoraj właściwie zerwałem kontakty z pewną rodziną repatriantów z Kazachstanu, którzy mieszkają w Polsce już 15 lat, ale uwazaja, że żadnej wojny nie ma, a przekaz w mediach to teatr reżyserowany przez USA. Przykre to jest, że państwo polskie chciało im zadośćuczynić za tragedie ich rodzin z przeszłości a oni dzisiaj są de facto nielojalni wobec niego i narodu. W takich przypadkach nie ma pola do dyskusji. Trzeba zastosować protokół
@ff_91: to szkoda, szczególnie, że jak piszesz to inteligentny dziennikarz. Mógłby dostarczyć coś co wg niego jest godne uwagi i przystępnie przedstawione, chyba że coś takiego w ogóle nie istnieje
@ff_91: Nie przekonasz, jałowa dyskusja. Mam kolegę w Kaliningradzie, bardzo oczytany, zwiedzał sporo Europy a jednak jak przychodzi do tych tematów - marzy im się imperium i podbijanie świata...a srać chodzą za dom.
@ff_91: żeby rozstrzygnąć kto może wypowiadać się swobodnie, czyj kraj jest wolny zaproponuj mu następującą rzecz: "każdy wyjdzie na rynek główny swojej stolicy z transparentem gdzie jest napisane: "precz z dudą/putinem", zobaczymy w którym kraju tak można, moim zdaniem tylko w wolnym