Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wpisałem się na dość długą listę rezerwacyjną szczeniaka (z założeniem zakupu w kolejnym miocie). Dziś zadzwonił hodowca, z informacją że ktoś się wycofał (opłacona rezerwacja trwała bardzo długo) i mam możliwość wzięcia od ręki 8 miesięcznego psa rasy myśliwskiej (FCI, ZKWP, fajna genetyka, rodzice i dziadkowie championy i fajne wyniki na próbach pracy). Obawiam się, czy taki piesek nie będzie „za stary” na fajne ułożenie go, naukę, bezbolesną zmianę miejsca i zżycie się z nowym domem. Hodowca lojalnie uprzedza, że oprócz podstawowego chodzenia na smyczy i po prostu zabawowego biegania przy starszych doświadczonych psach nie był szczególnie szkolony i uczony (ani z „siad” ani z myśliwskich aportów itd.), ale zapewnia że jest to dobry moment na odbiór pieska, a z drugiej strony mam na uwadze odbiory przez znajomych 9 tygodniowych szczeniaków. Proszę o podpowiedź i rozwiązanie wątpliwości w jedną lub w drugą stronę- czy taki pies kwalifikuje się do zakupu czy odpada? ;) #psy #pies #myslistwo #darzmirko #darzbor
  • 43
  • Odpowiedz
@vivanat: to ja mam w drugą stronę, teraz się zastanawiam, czy nie za mało, bo dostaje niecałe 300, ale wraz ze zmianą karmy podniosę mu do 320-350, wszak wiosna to i więcej ruchu będzie.
  • Odpowiedz
@Sckb: pytałem, więc powiem na co się zdecydowałem! Padło na fitmin for life puppy. ok. 135 zł/ 15kg. W skladaie pierwsze miejsce mięcho, w purinie niestety zboża. Bez szaleństw cenowych, stwierdziłem że dorzucę pare złotych i dopóki szczeniak rośnie, będę wrzucał coś troszke lepszego ;) Btw. obczaj dla swojego stwora ;)
  • Odpowiedz
@vivanat: wygląda smacznie, ale zdążyłem kupić już purinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą, mój mięsko, i to dzikie, ma dość często ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz