Wpis z mikrobloga

Daily reminder ze terapia to nowy bożek normictwa, który niczym władca wszechświata odpowiada normikowi na każde pytanie i wątpliwości.

Jesteś niski i brzydki? Idź na terapie.
Szef zalega z wypłatą i nie masz pieniędzy na terapie? Idz na terapie.
Spóźniłeś sie na autobus? Idz na terapie.
Jesteś głodny? Idź na terapie.
Jest ci zimno zimą? Idź na terapie.
Na Ukrainie jest wojna? Idź na terapie.
Zesraleś sie i śmierdzi? Idź na terapie.

#przegryw #psychologia #takaprawda #bekaznormictwa #rozwojosobistyznormikami #rozwojosobisty #heheszki #depresja #wygryw
Pobierz
źródło: comment_1647175945rP18I9Q9cRWCnIkpaNi7jP.jpg
  • 57
@olaf_wolominski: Ogólnie zauważyłem jeszcze inną kwestię związaną z terapią.
"Nie myślisz jak normik, idź na terapię."
Oczywiście wyrażone zwykle innymi słowami. Z tych kilku facetów których znałem i którzy poszli na terapię każdy wracał z wypranym mózgiem i nowymi zasadami typu "nie powinno się oceniać innych".
Mnie próbował posłać na terapię bo podobno "jestem zgorzkniały" xD
@Defined: dokładnie, już nie ma ludzi smutnych, przygnębionych, osamotnionych - są tylko chorzy, których koniecznie trzeba leczyć
nawet w internecie już nie można z nikim szczerze porozmawiać, nikomu się pożalić, bo zaraz cię będą uciszać i dawać cudowne rady. #!$%@? terapia lekiem na wszystko, nie jesteś szczęśliwym, afirmującym życie normikiem to zejdź mi z oczu bo nic mnie nie obchodzą twoje problemy - zapłać 150 zeta terapeucie niech on cie
Psychoterapia to wyciąganie siana ze zdesperowanych ludzi, którzy płacą haracz za bycie wysłuchanym, co poza chwilowym poczuciem ulgi gówno daje


@Wogybogy: Chciałbym wierzyć, że jest inaczej. Nie znam ani jednej osoby, która skonczyła terapie i jest u niej ok. Jeden kolega skonczył, wszystkim opowiadał jak super po terapii, jaką jest nową osobą. Oczywiscie też był "ekspertem" od terapii i każdemu polecał jak odnaleźć siebie. Pół roku później poznał jakaś laske, troche
@Sowiet_Kusy: Odpowiem komentarzem innego użytkownika:
https://www.wykop.pl/wpis/64363137/skonczylem-32-lata-nigdy-sie-nie-calowalem-nigdy-n/#comment-228112203

Po drugie to w jaki sposób ma to OPowi pomóc? Może dostanie rady jak tutaj, że ma zagadywać na przystanku tylko co jeśli rola społeczna nadana z tytułu płci OPowi nie odpowiada? Wówczas psycholog uzna to za coś aspołecznego bo społecznym jest to co jest zgodne z narracją, tak więc 100 lat temu kobieta walcząca o prawa kobiet byłaby aspołeczną. Pytanie więc czym jest
@eschatoestetyzm:

jest ważny dla wszystkich, a już dla kobiet szczególnie


Ale ja mówię - najważniejszy. Nie przekręcaj moich słów!

jakiego chorego poglądu?


Że wygląd jest komukolwiek do sukcesu potrzebny. Wygląd może zaważyć w przypadku niektórych karier. Nie przyjmą przecież 200kg kobiety na hostessę ani Smorąga do prowadzenia prognozy pogody, ale nie jest nigdzie czynnikiem decydującym o tym, kim się jest. Ktoś, kto tak myśli, jest albo idiotą, albo ma zaburzenia psychiczne,
@olaf_wolominski: Bardzo mi przykro, że dostałeś tyle plusów. Że aż tyle osób dodało sobie kolejną kategorię do walki. Poza lewicą/prawicą, poza kobietami/facetami teraz jest kolejna.

Ludzie doradzają terapię, bo wszystkie nasze emocje są zależne tylko od nas samych. To my reagujemy negatywnie na wszystko to co się nam przydarza.

To jest jedyna moda od wielu lat, która ma sens. Nie polegajcie na innych ludziach, że wam pomogą, oni też mają swoje
@olaf_wolominski: wykopki w zdecydowanej większości polecały mi psychologa i psychoterapię. Totalna strata czasu i pieniędzy, a wybrałem wydawało by się bardzo kompetentną osobę z bogatym wykształceniem, doświadczeniem i świetnymi opiniami. Myślałem, że uda się przepracować problem rozmową ale po prostu trzeba śpiąc dupsko i jak nie ma wyjścia to iść po leki.
@olaf_wolominski: Niestety ale ja z doświadczenia (chadlite/ easy normik here) mogę powiedzieć tak:

Sam nie byłem na terapii, ale wiem jak to jest u znajomych. Terapia jest dobra dla w miare dynamicznych ludzi, co im się tam niby nogą powinęła w dziecinstwie, bo mama krzyczała, bo koledzy dokuczali, bo widzieli jak dziadek umierał, bo mają jakies tam niewypracowane problemy. Ale #!$%@?ąc od tych problemów, oni sami sa bazą dobrą dla psychologów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eschatoestetyzm:

Tu jest właśnie to o czym mówiłem kilka komentarzy wyżej. Wygląda to tak jakbyś chciał wysłać ludzi, którzy ci się nie podobają do placówki psychiatrii karnej


Psychiatria karna? Co to za nowomowa?

Reszty nawet nie skomentuje bo ten link i cały ruch świadczy o braku świadomości psychologicznej. Wszelkie inne treści, które tu czytam, świadczą o tym, że ludzie, w tym też może i Ty, potrzebujecie psychiatrycznej pomocy i nie ma
@Sowiet_Kusy:

Przestańcie pieprzyć te obrzydliwe bzdury, bo jeszcze przez was i wasze słowa ktoś tak pomyśli i doprowadzi to do jego śmierci.

Jakim trzeba być dzbanem, by negować naukę dla własnej incelskiej atencji?


A kto powiedział, że nie wolno negować nauki? I dlaczego w ogóle uznawać naukowość jako cel człowieka? Może przyjrzyjmy się jakże ambitnym dokonaniom skomplikowanego romansu człowieka z nauką już od jego początku, od czasów ery Newtona zwanej oświeceniem
Nie rozumiem czemu wykopki oczekują, że ich wszystkie problemy, często głębokie trwające latami zostaną rozwiązane po kilku rozmowach z terapeutą. No nie. Taka terapia trwa długo, często wspierana lekami. Ale niestety ludzie teraz oczekują natychmiastowego efektu. To tak jakby ktoś chciał schudnąć 50kg w tydzień. No chyba tylko poucinaniem kończyn mogłoby sie to osiągnąć. Poza tym przekreślanie terapii bo jeden terapeuta nie podszedł? Słabo. Nie trzeba wydawać kupe hajsu. Można skorzystać też