Wpis z mikrobloga

Mirki. Zeby mnie juz do końca pogrążyć straz miejsca wyslala mi wezwanie do wskazania uzytkownika pojazdu w zwiazku z niezastosowaniem sie do znaku B-1. Problem polega na tym, ze ja nie mam pojecia gdzie to bylo, nie przypominam sobie wjezdzania w znak zakazu. Dzisiaj ide w to miejsce i sprawdzę to, sa to okolice skrzyzowania i droga osiedlowa plus glowna, więc nie jest to oczywiste. Jestem zalamana, bo chca ode mnie 500 zl.

Czy to ze w tym wezwaniu pisza o 500 zl oznacza, ze jak napisze ,ze ja kierowałam pojazdem (czego w sumie awet nie wiem czy tak bylo, rzadko jezdzilam w tym okresie, dopiero kupilam to auto za #!$%@? 1500 zl, no ale nikt inny nie mial dostepu do auta), to znaczy ze taka bedzie wysokosc mandatu, czy moze byc nizsza?

U kogo moge sie dowiedziec w ktorym konkretnie miejscu (najwyrazniej) zlamalam prawo?
#strazmiejska #mandat #zalesie ##!$%@? #prawo #kiciochpyta
  • 9
@zbrodnia_i_kawa: Na jakiej podstawie wystawili ci wezwanie do wskazania użytkownika pojazdu, jak uargumentowali ten list? Bo z tego wychodzi, że popełniłaś wykroczenie i nieważne czy rzeczywiście je popełniłaś to powinni ci to udowodnić. Na tej podstawie każdemu mogą ściągać pieniądze z konta.
@rand0mized: O czym Ty mówisz? Wezwanie do wskazania użytkownika pojazdu wysyła się właścicielowi pojazdu. On ma trzy opcje - wskazać siebie, przyznając się do wykroczenia, wskazać innego kierującego bądź odmówić wskazania. Opcja nr 1 i 3 prawdopodobnie skończy się mandatem. Opcja nr 2 - prowadzeniem czynności wobec kolejnej osoby wskazanej przez właściciela.

@zbrodnia_i_kawa: Szczegółów sprawy dowiesz się najlepiej bezpośrednio, face to face, u jej prowadzącego. Zadzwoń, umów się, jedź bezpośrednio
@xTortox: znak B-1 to jest zakaz wjazdu z tego co sprawdziłem na internecie, a pierwsze słyszę, zeby straż miejska miała zdjecie/nagranie z popełniania takiego wykroczenia.
Z tego co piejesz do mnie to doskonale sobie zdaje sprawę, ze właściciel pojazdu wskazuje sprawcę, ale dotychczas jedynie spotkałem sie z tym przy zdjeciu z fotoradaru.
Wiec dopóki nie pokażą ci dowodow to jestes niewinny i ch*ja ci mogą zrobic
@xTortox @rand0mized Poszlam tam dzisiaj, jak wół stoi zakaz przy wjezdzie w wewnętrzną, nie wiem w jaki sposob go nie zauważyłam. Te znaki stawiali w styczniu, ja auto dostalam 19 stycznia i jakos nie zalapalam tego, mialam jeszcze mentalnosc pieszego, a ze zawsze mozna tam bylo stawać i malo uzywalam auta, to wyszlo jak wyszlo. To byl intensywny okres, bo przeprowadzka do konca miesiaca, dzieciak nr 3 chory itd, no ale trudno,