Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób posiadających zakrzywiony monitor, jak wasze odczucia. Nigdy specjalnie nie miałem przyjemności pracować dłużej na takim zakrzywionym ekranie, a planuję zakup 34" UWQHD. Zastanawiam się czy brać VA czy IPS oraz czy z zakrzywieniem czy nie. Podobno w takiej konfiguracji VA bez zakrzywienia ma już problemy z kątami widzenia.

Monitor wykorzystywany będzie chyba głównie do grania, później do oglądania filmów i na końcu do pracy #programista15k

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem 29" UWHD, ale jakoś ciasno mi się zaczęło robić.

#monitory #komputery #pcmasterrace #pracait #pc #programowanie
  • 9
@gomjeden: Z ciekawości to jak ten Xiaomi się sprawuje? Ogólnie piszą, że jest polecany, natomiast słyszałem też dużo negatywnych opinii o ogólnie słabej jakości wykonania (nierówna linia, jeden egzemplarz gorszy, drugi lepszy).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lemek3: Nie narzekam, a więcej na takim pracuję niż gram. Za to zwykłe monitory wydają się później wypukłe ( _) Też Xiaomi 34 tutaj.

Nie wiem ile masz do wydania, ale dla gierek może warto poczekać do oledów samsunga/alienware.
@lemek3: na podstawie jednego egzemplarza ciężko mi jest porównać do innych ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam go półtora roku i (odpukać) najmniejszych kłopotów. Nie piszczy, nie ma bad pixeli, plastiki spasowane, nie trzeszczą. Obraz jak żyleta, aczkolwiek na czarnym ekranie widać nierówności w podświetleniu - w codziennym użytkowaniu nie jest to zauważalne.
@aloucie: Cena ogólnie nie gra roli :P Natomiast nie widzę potrzeby wydawania miliona cebulionów na "gejmingowy" monitor. Nie jestem jakimś hardkorowym graczem. Z Oledami na ten moment słyszałem, że są problemy z "wypalaniem obrazu", a ja lubię sobie kupić monitor na lata :D Myślę, że to 2k będzie mi służyć przez najbliższe 4~5 ^_^
@lemek3: jak 34 to qd-oled (nowe alienware, delle czy g8+ od samsunga). Jak zakrzywienie to hardcorowe czyli r1000 bo inaczej tylko wkurza i nie pomaga. Każdy ma inne preferencje, zobacz sobie taki monitorek na żywo. Mi się sprawdza super ale 49 cali 32:9. Dzięki krzywej ogarniam cały ekran wzrokiem na raz.

Mam va i nie polecam, na dzisiaj właśnie ten qd-oled bym brał bo to ideał i cena dobra (1000-1300eur/usd a
@lemek3: Mam 34 cale od huaweia, po sprzedaży zegarka z zestawu wyszedl gdzieś 1300zł, za tą kase to kozak i do kodowania styka. To tak mniej wiecej 2 monitory 20 calowe bez przerwy miedzy nimi. Regulowany uchwt to imo musthave, a przy tych gabarytach najtańsze już mogą nie starczać. Dla mnie na + że po podziale na 2 części sa prawie kwadratowe