Wpis z mikrobloga

@vulfpeck: Fajny cherry picking. Dokładnie o to właśnie chodzi wy uprzywilejowaniu. Wcale nie o pierwszeństwo w kolejce do lekarzy, czy o pierwszeństwo dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.
I jeszcze jedna ważna rzecz, to nie jest przytyk w stronę uchodźców w mówieniu, że są uprzywilejowani. To przytyk w stronę osób, które takie rzeczy proponują, bądź wdrażają.
@Karpen: Mogę się mylić, ale pewnie chodzi o to, że za coś trzeba będzie tych Ukraińców utrzymać, lekarze, szkoły, mieszkania.( Pewnie za jakis czas jakiś % z nich zacznie pracować), ale do tego czasu, ktoś musi na nich kasę wykładać. Nasz budżet nie spina się praktycznie wcale od początku rządów PISu, przez co ciągle podatki w górę, inflacja itd, wystarczy zobaczyć jak w przeciągu pół roku ostatniego ceny poszły do góry,
@WylosowacLogin: To co pojdzie na uchodzcow to jest smieszna czesc kasy ktora pis juz zle i niegospodarnie rozdal przez te lata zwlaszcze ze ma to byc na pare miesiecy. Tym razem jest chociaz szansa ze jakies pieniadze beda w koncu dobrze spozytkowane i pomoga ludziom ktorych domy sa nieustannie bombardowane przez ruska dzicz.
@MrDaarkness: Ukraincy to bardzo pracowity narod, cos jak Polacy za granica. Dla nich tutejsze zarobki to kosmos
@vulfpeck: Manipulacja najniższych lotów. Wedle tego screena Konfederacja krzyczy, bo uchodźca dostał herbatę, fundowaną z prywatnych pieniędzy, i miejsce na podłodze, w kogoś prywatnym mieszkaniu.

To nawet nie jest uprzywilejowanie, no chyba, że w stosunku do bezdomnego żula alkoholika. On faktycznie nie dostaje na długo dachu nad głową - herbatkę już tak.

Idąc tym krokiem myślenia Konfa walczy o prawa żuli. Zaraz napiszę o tym post na twitterze, może jakiś wykopek
@Karpen: Dokładnie tak, ja nie nastawiam ani siebie, ani nikogo przeciw ukrianie, wrecz przeciwnie, sam jestem za tym żeby im pomóc, bo nie uciekają z własnego kraju bo tak im się cos ubzdurało, jednak zdrowie i życie mojej rodziny jest dla mnie na pierwszym miejscu, dlatego myślę najpierw w te stronę.