Wpis z mikrobloga

W czasie wojny przeprowadza się mobilizację nie pobór


@Tibor: typowy ekspert z wykopu jest typowy i będzie się kłócił z ustawą na temat treści ustawy XD

Dzbanuszku, mobilizacja to wezwanie do jednostek przeszkolonych rezerw, które są przydzielone do jednostek wojskowych.

A pobór, to pobór, czyli biorą tyle zdolnych do walki ile zechcą i wysyłają ich na przymusowe szkolenie, a potem do jednostek wojskowych i na front.

I tu chodzi o pobór,
Wyzywasz mnie od dzbanów a sam cytujesz ustawę z PRL która utraciła moc prawną.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/powszechny-obowiazek-wojskowy-16784165?unitId=art(1)


@Tibor: przecież dobrze cię nazwałem. Gdybyś cokolwiek wiedział o tym temacie, to wiedziałbyś, że akurat ta część starej ustawy została przepisana do ustawy o obronie ojczyzny, która obowiązuje teraz.

Jesteś archetypicznym wręcz dzbanem, bo gówno wiesz, a się mądrzysz, licząc że Google zastąpi ci realną wiedzę.

Poborowi podlegają ci co odbyli kwalifikację wojskową, a chłopaki dalej
s.....i - > Wyzywasz mnie od dzbanów a sam cytujesz ustawę z PRL która utraciła moc p...

źródło: comment_1647677449ifCeKeS7kiURpe2QQWMTB0.jpg

Pobierz
Nic tak nie bawi jak wypominanie Polakom, że są biali, co jest kalką wziętą z Ameryki, gdzie to faktycznie był przywilej. W Polsce każdy był biały, nikt z tego nie miał żadnego przywileju xD


@Tommy__: tak to jest, jak się samemu gówno ma do zaoferowania intelektualnie, więc tępo małpuje się tych, wobec których ma się kompleks niższości, czyli w tym przypadku zachodniej lewicy.
Ty za to wiesz tyle że aż opierasz się na prlowskich ustawach.


@Tibor: przecież ci zapisałem, że te jej zapisy dalej obowiązują poprzez możliwość przywrócenia zasadniczej służby zawodowej.

Komisja wojskowa to nie jest wcielanie do wojska.


To jest kwalifikacja do wojska, potrzeba do tego, żeby państwo wiedziało kogo wcielić do poboru w razie wojny, a nawet przed nią, jeśli uzna to za stosowne.

Przeczytaj ustawę o obronie ojczyzny, zamiast się błaźnić.
@Tommy__: na a najlepsze jak jesteś z biednej rodziny, Twoi przodkowie byli jakimiś biednymi chłopami na pańszczyźnie, z prawami podobnymi do tych jakie mieli murzyńscy niewolnicy murzyńscy.

I nawet jeśli Tobie samemu udało się dzięki obecnym możliwościom i własnemu ogarnięciu wyrwać do miasta i znaleźć pracę za więcej niż średnia krajowa to jesteś uprzywilejowany. Czego nie rozumiesz xD