Wpis z mikrobloga

tak trzeba żyć. Btw, może ktoś tutaj wie czy ognisko nad wodą jest legalne? Wydaje mi się, że tak pod warunkiem, że nie jest to w regulaminie obiektu zakazanie, lub woda nie jest częścią lasu?
Nie jest legalne ale jak nie robisz tego jak debil albo w okresie zagrożenia pożarowego nikt normalny nie powinien mandatu wystawić tak mi kiedyś leśniczy powiedział. Chociaż trzeba się liczyć z tym że jak najbardziej mozesz taki mandat dostac.
@m_n_g: @Arizona12: Ogólnie to miejsce jest jakieś 400m od najbliższego lasu, nie widać nic z pobliskiej drogi, a w razie czego jest woda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zagrożena pożarowego tym bardziej nie ma, a latem nie chce nam się robić ogniska bo za gorąco by było - Od tego mamy inną miejscówkę z grillem podwieszanym nad paleniskiem także lux
@m_n_g: @LSkiper: Zobaczcie co znalazłem:

Polskie prawo pozwala na rozpalanie ognisk w odległości nie mniejszej aniżeli 100 metrów od lasu, bądź w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych czyli leśnych harcówkach, miejscach biwaków bądź podobnych.


Nie wiem na ile to jest aktualne itp, ale wygląda na to, że można

http://wedkarski-express.pl/palenie-ogniska-nad-woda-na-rybach/#:~:text=Polskie%20prawo%20pozwala%20na%20rozpalanie,harc%C3%B3wkach%2C%20miejscach%20biwak%C3%B3w%20b%C4%85d%C5%BA%20podobnych.
@Arizona12: a czy las to taki, który jest oznaczony na mapie banku danych o lasach?
https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

czyli widzimy, że dany kwadracik jest oddziałem, choćby malutkim, ale jest przypisany do leśnictwa któregoś, a co gdy na tej mapie lasów, nie oznaczono jakiegoś małego niby lasku? bo bywają miejsca nad jeziorem, które mają trochę troch drzew, ale nie podlegają pod leśnictwa i tym samym bank danych o lasach na takim terenie nie wyświetla
@Hamza: Aaa widzisz. To pewnie nie jest takie proste. Na szybko znalazłem takie coś:

Jak już zostało to wspomniane na wstępie, normatywna definicja lasu ustanowiona została na podstawie art. 3 pkt 1 u.o.l. Zgodnie z przywołanym przepisem, lasem w rozumieniu ustawy jest grunt:

1) o zwartej powierzchni co najmniej 0,10 ha, pokryty roślinnością leśną (uprawami leśnymi) – drzewami i krzewami oraz runem leśnym – lub przejściowo jej pozbawiony:

a) przeznaczony do