Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 229
Zostaję na zmiennym oprocentowaniu. Wiem, że sytuacja gospodarczą jest łagodnie mówiąc kiepska, ale jestem wielkim pechowcem w życiu i jaką decyzję bym nie podjął to by wyszło tak samo #!$%@? xD. Kredyt brany na 250k na 25 lat. Teraz zmieni mi się stawka wibor6 i będę płacić ratę 1800zl. Dochody 6000 zl. Zawołam plusujących jak będą licytować moje mieszkanie.
#finanse #kredyt #kredythipoteczny
  • 34
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@b7kj: nie mówię że piszesz nieprawdę ale jako zarzut to co piszesz jest trochę absurdalne bo taka właśnie jest istota zmiennego oprocentowania że może się zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mr_ponglish ja dzisiaj złożyłem wniosek o stałe, na praktycznie takie samo oprocentowanie jakie by mi się za miesiąc zaktualizowalo, nawet gdyby faktycznie obniżyli stopki za rok czy dwa, to refinansuje kredyt w innym banku i fajrant.
  • Odpowiedz
Glapa na ostatniej konfie powiedział że rozważają taki scenariusz xd


@mirelle: Glapa tak samo opowiadał że nie podniosą stóp. Mówić sobie może bo i tak zrobią to co rząd będzie chciał
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: to absolutnie żaden zarzut. Sam niedawno stałem przed podobną decyzją, bo również mam możliwość spłacenia całego kredo w 5-6 lat.

Wybrałem bezpieczniejszą, choć potencjalnie droższą opcję, ale IMO stopy i WIBOR w najbliższym czasie nie spadną. A trochę jednak bym się denerwował gdyby zysk z nadpłat był zjadany co pół roku, przy aktualizacji WIBORu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@b7kj tylko, że przy każdym refinansie masz znowu koszty, jak np. ubezpieczenie pomostowe. Biorąc pod uwagę czas wpisu do KW w dużych miastach robi się ponownie duży koszt
  • Odpowiedz
  • 0
@tenzwykly powtarzam - nie wiem jak jest w innych bankach, ale w PKO BP mam w umowie zapis że marża jest podbita o 0,9 p.p. do czasu ustanowienia wpisu do hipoteki.

Pracownica banku od początku mówiła mi że pomostowe jest zwracane po ustanowieniu wpisu i faktycznie - po dostarczeniu dokumentów że wpis został wykonany, nastąpiła korekta marży i zwrot zapłaconego pomostowego na konto.
b7kj - @tenzwykly powtarzam - nie wiem jak jest w innych bankach, ale w PKO BP mam w ...

źródło: comment_16478874525UlXLrTfy8ieO91lxheigB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mr_ponglish: jak sie ludzie zdziwia, ze inflacja za pol roku pojdzie w dol, stopy pojda ponownie w dol a frajerzy na stalym beda plakac ze dali sie naciagnac. Od kiedy pracuje w banku nie spotkalem sie z sytacja zeby klient nie byl ruchany w dupe. Mediacje dla frankowiczow? #!$%@? smiech. Zawieszanie kredytow podczas pandemii? Smiech a gro z klientow nie mialo wydluzanych umow to im jeszcze #!$%@? raty wzrosly po kilku
  • Odpowiedz