Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KondProsty: ten egzamin do niczego Ci się nie przyda w życiu. Chyba, że ktoś formalnie tego wymaga. Mówię to ja, który zdałem CAE jeszcze na studiach. Podczas rozmowy o pracę znajomość języka można zweryfikować w ciągu 3 minut.
@skydancer cxhe dla siebie, aby usystematyzować wiedzę podciągnąć gramatykę, no i następny krok cae.
Ale skoro tak mowisz to może od razu warto przygotowywać się do cae.

Jeśli tak jakie materiały polecasz?
@KondProsty: Ogolenie to FCE czy CAE raczej do niczego ci sie nie przyda, tak jak mowil @skydancer.
Sa potencjelnie inne certyfikaty, ktore moga byc pomonce, np zobacz co wymagaja jakbys chcial studiowac za granica. Albo jakbys myslal o przeprowadzce do jakiegos anglojezycznego kraju i rozwazal obywatelstwo. Np w UK jesli masz jeden z egzaminow ponizej, to nie musisz robic testu jezykowego:

If you are outside of the UK

You can
@KondProsty Ja zrobiłem bo mi dawał 5 z matury, ale teraz będąc już w UK dowiedziałem się że jest średnio uznawany... Natomiast pamiętam że w PL pozwalał uczyć angielskiego w szkole, ale to było ze 20 lat temu, nie wiem jak jest teraz. Co do korpo w pl się nie wypowiem bo nie startowałem.