Wpis z mikrobloga

Nie wiem, jak podejść do astrologii. Niby czytasz sobie o swoim znaku zodiaku i niby wszystko bardzo podobnie. Ale z drugiej strony mój ojciec ma inny ode mnie znak zodiaku i też jestem do niego podobny, poza tym ludzie z biegiem lat się zmieniają, więc siłą rzeczy nie może się to sprawdzać. Czytam opinie bab na #kafeteria - niby wszystko negatywnie i trochę prawdziwie, ale czytam że inne znaki zodiaku też obsmarowywują od góry do dołu.
Taka ta astrologia jest niby dla głupich sfrustrowanych różowych (na co podałem argumenty), ale mimo wszystko takiemu niebieskiemu, jak ja wejdzie duża część tego.
Chyba się nie przejmować po prostu. Najnudniejszy zodiak here - Koziorożec.
#rozowepaski #p0lka
#astrologia #logikarozowychpaskow
  • 18
@MarcinSzabla:
astrologia to w sumie dwa systemy zodiakalne. Chiński, przyporządkowany cyklom rocznym, i nasz, księżycowy. Ten pierwszy w jakis sposob opisuje naszą determinantę życiową, drugi bardziej koncentruje się na zachowaniach "codziennych".
W sumie to astrologia jest formą wiedzy dość zbliżoną do psychologii. Obserwowano ludzkie zachowania, próbując je przypisać konkretnym uwarunkowaniom fizycznym. Jako ze gwiazdy w jakiś sposób wydaja się być z tym powiązane, ktoś kiedyś ten układ zastosował. Dawnooo temu, bo
@sidhe: Czyli, że ludziom od tysięcy lat się wydawało, że to, kto kiedy się urodził, jakoś wpływa na ich zachowania, tylko teraz naukowo nie da się tego udowodnić ? A powiązanie z gwiazdami dlatego, że ludzie na gwiazdach kalendarz oparli ?
@MarcinSzabla: ale czym ty się przejmujesz? jak ja czytam swoj opis znaku zodiaku to widze jakies punkty wspólne z tym jaki jestem, tylko jak czytam inne to też widzę xD to jest wszystko tak napisane, żeby pasowało do ogółu i zeby każdy w tym odnalazł siebie. Nie ma "nudnych znaków" xD
@MarcinSzabla:
próbowano najwidoczniej jakos wytłumaczyć sobie, dlaczego ludzie urodzeni w określonym czasie zachowują sie podobnie, mają podobne cechy charakteru. To tysiace lat obserwacji, i ja nie lekceważę tego aspektu. Kiedyś żyło się inaczej, wolniej. Był czas na wnikliwe analizy, szczególnie gdy się miało wiedzę i stanowisko w strukturze społecznej. A astrologowie i lekarze, którzy się tym głównie zajmoiwali wówczas, mieli go sporo.
@localoca: @sidhe: I tak i nie.
1.Nie mówię, że w to koniecznie wierzę i w sumie macie rację, że nie ma się czym przejmować.
2. Jednak wyraźnie się różnią opisy znaków od siebie a w różnych źródłach te same znaki są mniej więcej opisane tak samo. Mimo to najbardziej sprawdza się ten "mój", co nie znaczy, że sprawdza się całkowicie i nie znaczy, że spraqdza się u wszyatkich osób spod
jesli szukasz wróżby, koncentruj się na znaku z chinskiego zodiaku. on opisuje predyspozycje w cyklu całego życia. gdy chcesz zrozumieć swoje codzienne zachowania, masz je wpisane w księżycowym, miesięcznym. ale...jak jestes znakiem z początku lub końca cyklu, czasurozpoczęcia lub zakonczenia..przenika cię wpływ poprzedniego lub nastepujacego po twoim. co zaburza postrzeganie siebie w tym, jakim niby jestes z przypisania dat
Jak się jednak rozsądnie przyjrzeć temu, co jest za darmo w sieci (nie jestem szalony, by za to płacić), to jednak te rzeczy się nie sprawdzają, chyba że przypadkiem.

@MarcinSzabla:
trochę już żyję, i jak na moje to jednak tak. sie sprawdzają. a jestem pragmatykiem.
w swoim samym wydaniu jestem dosc wyjatkowy zodiakalnie
potwierdza sie KAZDY aspekt. i ten chinski, i ten ksiezycowy.
i to od dziecka, zanim mialem jakakolwiek wiedze
@MarcinSzabla: żeby zrozumieć, to trzeba zrobić urodzeniowy kosmogram a nie znak zodiaku. Polecam wybrać się z tym do astrologa albo kogoś kto ogarnia temat, a nie czytać forum jakiś babek co mają o tym pojęcie takie same jak ludzie piszące horoskopy do wyborczej czy tam innego faktu. Jak się w to zagłębisz to możesz się nieźle zdziwić ;)