Wpis z mikrobloga

Moja mama jest mocno into twitter od kilku ładnych lat, dowiedziałem się ostatnio, że:

- wojny nie ma, bo gdyby była to Rosja by odcięła gaz Ukrainie
- wojny nie ma, bo Ukraina dozbrajała Rosje
- wojny nie ma, bo inaczej rządzący innych krajów, by nie jechali na Ukrainę
- wojny nie ma, bo zdjęcia z bombardowań są spreparowane
- wojny nie ma, bo pogranicznicy z Wyspy Węża żyją, a mówili, że nie żyją
- Izrael przygotowuje sobie ziemie i wysiedla Ukraińców do Polski
- lepiej się nie pchać w konflikt, bo nas Ruscy zaatakują
- żeby się jeszcze nie okazało, że to Putin jest "tym dobrym"
- Putin opiera się NWO i stąd wojna
- Orban to chociaż dba o swój kraj i nie miesza się w wojnę
- jak Rosja nas zaatakuje, to nikt nam nie pomoże, a my pomagamy Ukrainie
- Zeleński napuszcza swoich żołnierzy na ludność cywilną Ukrainy, żeby NATO weszło w konflikt
- wprowadzanie sankcji na Rosję to głupota
- PESEL wystarczy, żeby stać się "pełnoprawnym obywatelem", tylko czekać na partię ukraińską
- nieskończone wspominanie rzezi wołyńskiej
- nie ma czegoś takiego jak ruskie trolle

To taka skondensowana ilość teorii, nie przeszkadza jej, że niektóre wzajemnie się wykluczają, czy są po prostu bez sensu. Próbowałem dyskutować, informować, ale niestety nic do niej nie dociera, prawdopodobnie przespałem moment, w którym można było ją z tego wyciągnąć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wojna #ukraina #rosja
  • 62
  • Odpowiedz
@primaverion: Moi rodzice są zszokowani że Rosjanie są tak zaślepieni propagandą, meanwhile sami łykają wszystko co wrzuci TVP, polityka ich nie interesuje ale wszystkie programy polityczne na TVP oglądają, czerpią informacje z wielu źródeł pod warunkiem że jest to TVP.
  • Odpowiedz
@primaverion: Nic nie przespales, pewnie nigdy nie bylo takiego momentu. Z moja tez nie da sie rzeczowo pogadac. Niektorzy po prostu sa beznadziejnymi przypadkami mimo bycia rodzina, nawet najblizsza ;)
  • Odpowiedz
@primaverion: o panie, mam to samo, do tego antyszczepionkowiec w aktywnym kryzysie wieku średniego. Ale mamy CADASIL w rodzinie, może to po prostu początki. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Trzymaj się Miras, czasem ciężko nie wybuchnąć przy rozmowie. Ja po prostu ograniczyłam kontakty, bo ile można się denerwować.
  • Odpowiedz
@primaverion: nie jesteś sam, mam dokładnie ten sam problem. u mojej mamy zauważyłem taki problem, że ona zupełnie nie potrafi oceniać jakości źródła. szczególnie teraz, kiedy trwa wojna informacyjna i nawet młodzi ludzie łapią się na propagandę.

Moja mama jest człowiekiem, do którego "czucie i wiara silniej mówi niż mędrca szkiełko i oko" i takimi wartościami kierowała się całe życie. Generalnie jest dobrym człowiekiem, tylko jest strasznie pogubiona. Facebook zrobił jej
  • Odpowiedz
  • 8
@primaverion
brakuje, że:
-To Ukraińcy są winni bo od 2014 roku zamordowali 13 tysięcy cywili w Donbasie
-ukraincy zabiorą wszystkim pracę
-ukraincy mają dostawać większe wypłaty niż Polacy (co jest akurat ułomnością rządu bo faktycznie znalazł się zapis który mówi że trzeba zapłacić minimalne i nie jest napisane za jaki etat, więc nawet za pół etatu w teorii trzeba dać Ukraińcowi 3k brutto)
-dostana PESELE to będą głosować na PiS za uratowanie(PESEL
  • Odpowiedz