Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

Pytanie z dziedziny prawa. Wynająłem pokój w mieście, którym pracuję, ale przez okres najmu i tak siedziałem w domu rodzinnym kontynuując pracę zdalną.

W dużym skrócie, firma przesunęła obowiązek pracy z biura na wiosnę ze względów pandemicznych, jednocześnie robiąc wszystkich w konia. Decyzję podjęli z dnia na dzień. W wynajmowanym pokoju byłem może kilka razy przez cały okres i rzadko nocowałem. Również zdecydowałem się nie zrywać umowy tak na wszelki wypadek. Napisałbym, że dużo staciłem, gdyby nie kryzys migracyjny, który się zaczął od marca tego roku. Przeglądając oferty, ceny mocno poleciały do góry i dużo miejsc zostało już "zarezerwowanych". Poza tym chciałem uniknąć niespodzianki ze strony pracodawcy.

Nie zmieniałem jednak swojego miejsca zameldowania (w papierach widnieje mój dom rodzinny). Pracodawca wciąż ma w informacjach, że mieszkam poza miejscem pracy.
Czy z tego powodu mogą / będą mi grozić jakieś konsekwencje prawne?

#zameldowanie #pytanie #problem #prawo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #studentprawa #polska #korpo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62480abc2c701f9d81c330a9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: To nie PRL i nie ma obowiązku mieszkać w miejscu zameldowania ba możesz niemieć meldunku w Polsce i też niema problemu. Owszem są pewne zawody które wymagają meldunku a raczej prawnego uregulowania "siedziby" od pracownika ale skoro możesz pracować zdalnie to Ciebie to nie dotyczy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Meldunek nie ma żadnego znaczenia, a za brak jego aktualizacji nie ma żadnych kar, więc to martwy przepis.

Jedyne co cię może interesować to kwestia co wpisać w PIT, bo nie wiem czy praca zdalna jest traktowana jako "praca poza miejscem zamieszkania", a mieszkanie i meldunek to też dwie różne rzeczy.