Wpis z mikrobloga

Niedługo będę kupował cały zestaw sprzętu AGD do nowego mieszkania. Szukam różnych informacji i czytam opnie starając się skompletować sprzęt.

Moje wymagania:
-Lodówka w zabudowie, wysoka, 60 cm.
-Zmywarka w zabudowie 60 cm
-Okap podszafkowy (byłby w szafce 90 cm nad płytą 60 cm podłączony do komina)
-Pralka i suszarka postawione jedno na drugim
-Kuchnia z salonem więc dość istotny poziom hałasu sprzętu

Czy mamy tu ekspertów, którzy mogliby potwierdzić, że taki zestaw byłby w porządku? Może któreś z tych sprzętów można by zastąpić sprzętami innych producentów lub też innymi modelami. Chętnie wysłucham wszelkich porad.

Lodówka Samsung BRB30715DWW
Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit CIV634
Piekarnik Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp
Zmywarka Bosch SMV6ZCX00E
Okap Electrolux LFG719R
Pralka LG F4WV510S0E
Suszarka LG RC80U2AV4D
Ekspres KRUPS Evidence Eco-Design EA897B10

#agd #remontujzwykopem #dom #pytaniedoeksperta #kuchnia
  • 30
@MaxVerstapen: a ona nie jest ceramiczna? Chyba tak jest opisana.

@Drmscape2: Właśnie takie Whirpoola też rozważam. Jednak jest nieco mniej pojemna i droższa więc raczej skłaniam się ku Samsungowi mimo tych 3 dB różnicy.

@Antagonista-: To da się zrobić na równo z blatem jeśli miałbym blat ze spieku? Jakie parametry musiałaby ona wtedy mieć i jak się to montuje?
To da się zrobić na równo z blatem jeśli miałbym blat ze spieku? Jakie parametry musiałaby ona wtedy mieć i jak się to montuje?


@stefan-trzcina: a masz już blat? Mnie kamieniarz się pytał, czy ma być licowana z blatem, więc oni to ogarniają na etapie produkcji.
@stefan-trzcina No w moim przypadku tak było. Po prostu musiałem kupić płaską płytę a facet już zrobił resztę.

Mogę jeszcze tylko powiedzieć że w przypadku ekspresu jeśli "znasz się na kawie" to możesz sprawdzić czy ma młynek metalowy czy plastikowy. Mi to co prawda nie robi różnicy i wszystko smakuje tak samo, ale ostatnio dostałem wykład dlaczego metalowy młynek to gówno i że psuje smak kawy
@stefan-trzcina: Domniemam, że ta funkcja okapu to to, że się automatycznie włącza jak włączysz płytę. Niby spoko, wiec rozważałbym za i przeciw. Do tego Globalo dają pilota takiego małego na magnes na lodowke np i nim możesz sterować. Ale mi zależało na wyglądzie a tego electioluxa nie widziałem jak kupowałem swój zestaw. Samsunga za to bym #!$%@? z listy. Jak cos jest od wszytkiego to jest do niczego.
@stefan-trzcina: na pierwszym biegu go słychać, ale nie mam porównania z innymi, więc ci nie napiszę czy to głośno czy nie. Ciągnie jednak tak mocno, że nie trzeba używać wyższych. Planuję jeszcze wygluszyc i obudować rurę w szafce. Może to coś zmniejszy hałas. Muszę podpytać kumpla czy da się jakoś skręcić jeszcze w dół te obroty, bo stojąc pół metra od kuchenki nawet nie czuć co się gotuje :)
@stefan-trzcina: mam ten okap i generalnie jest on u mnie bardzo głośny gdy jest podłączony do komina - chyba komin ma za mała wydajność i okap wytwarza nadciśnienie przez co bardzo hałasuje. Generalnie nie słychać różnicy pomiędzy poszczególnymi biegami.

Co do płyty to mam bliźniacza konstrukcje eiv634 i jakoś nie pasuje mi to jak grzeje - np. ziemniaki dla dwóch w małym garnku pod przykrycirm muszą się grzac przynajmniej na 6,