Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@running: kurła jak to jest że tu sami programiści 15k siedzą a jak zadaje takie pytanie to albo cisza albo heheszki. Wszyscy w jakiejś #!$%@? siedzą że ani swojej firmy nie mogą nazwać dobrym, prestiżowym miejscem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@running: kurła jak to jest że tu sami programiści 15k siedzą a jak zadaje takie pytanie to albo cisza albo heheszki. Wszyscy w jakiejś #!$%@? siedzą że ani swojej firmy nie mogą nazwać dobrym, prestiżowym miejscem?


@powaznyczlowiek: bo wiekszosc pracuje na b2b
Amazon, Google. Facebook rekrutuje na remote (nie wiem czy mają biuro w Polsce), wiec raczej standardowo, w FAANGu można się zahaczyć.
@powaznyczlowiek: Oprócz FAANG: Red Hat, Canonical, Mozilla, Scylla, Snowflake, Dremio, MongoDB, Databrics, DataStax, Elastic - to z firm w których osobiście znam ludzi i są bardzo zadowoleni. Niektóre z nich mają oddziały w Polsce, a wszystkie chyba oferują pracę zdalną z UE. Co ciekawe mimo że to głównie startupy, to można w nich dostać oferty porównywalne lub nawet lepsze finansowo niż w FAANG. Oczywiście to nie jest wyczerpująca lista - ogólnie
@UnderratedMoviesBot: Nigdzie nie napisałem, że łatwo się dostać. Pytanie było o prestiżowe firmy, a nie pierwszy lepszy software-house jadący na studentach, gdzie biorą każdego kto umie napisać pętlę for. Zwykle należy się przygotować na kilka etapów rekrutacji i dość ostre maglowanie techniczne, od algorytmów, przez system-design czasem aż do pisania kodu w domu. Ale w FAANG też trzeba.
BTW: Jeśli chodzi o niezłe firmy stricte polskie, to niezłe jest 9livesdata, choć nie wiem jak warunki płacowe. Ale ekipę mają na światowym poziomie (disklajmer: nie mam biznesowo nic wspólnego z nimi i nie jest to kryptoreklama - po prostu znam bardzo mocnych ludzi stamtąd i zawsze się bardzo dobrze o firmie wyrażali).