Wpis z mikrobloga

Na cały dzień możesz jechać w Pentlandy (najlepiej od strony południowej). Zostawiasz samochód na parkingu i śmigasz cały dzień po górkach i jeziorkach. Bardzo ładnie jest na Queensferry (świetny widok na mosty, fajne miejsca na zjedzenie, można środkowym mostem przejść na drugą stronę). W samym centrum jest Góra Artura, a kawałek dalej Portobello. Na północy Edynburga jest Cramond Island (jak jest odpływ to można wejść na wyspę). Godzinę drogi od miasta jest
@kecyc: w drugą stronę tak na cały dzień to możesz zrobić sobie trasę do Stirling, po drodze są duże głowy koni The Kelpies, w samym Stirling zamek i stare miasto jest spoko, plus możesz wejść na The King's Knot by mieć jakiś tam widok na okolice. Potem pojechać zobaczyć Loch Lomond i okoliczne atrakcje, tu zależy jak bardzo lubisz chodzić i zbaczać z trasy, przed samym jeziorem masz The Devil's Pulpit.
@Wapniak dziękuję również za obszerny plan poroży, widzę jest w czym wybierać ;) odnośnie whetherspoon, znam, bywam, ale teraz właśnie czegoś lokalnego chce spróbować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kecyc: Camera obscura, dynamic earth z interaktywnych ciekawostek (płatne).

Godzinie autem masz Glasgow - dużo darmowych muzeów: Kelvingrove Art Gallery and Museum, Riverside Museum - kozackie obiekty, Szkoci mają cudowne muzea i zazwyczaj darmowe. Z płatnych to jeszcze Glasgow Science Center - jak lubisz naukez technologie etc to kilka godzin z głowy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kecyc: jak masz mniejszy budget to odpuść zamek w Edynburgu, największe wrażenie robi z zewnątrz :D. Aczkolwiek muzeum wojny w środku robi robotę. Zamek w Stirling, Linlithgow Palace, blackness castle wszystkie fajne w okolicy, nekropolie w Glasgow, katedry w każdym większym mieście :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kecyc: jak będziesz miał szczęście z pogodą i bardziej szukasz natury to plaża Portobello, Arthur's Seat w Edim, Loch Lomond juz w stronę Highlandow - jeziora, góry, lasy - take klimaty ;)
@Gollumus_Maximmus
@boguslaw-de-cubalibre
@Wapniak

Wczoraj wróciłem. Fajne te miasto Edynburg, chociaż trochę szare. Pogoda dopisała, nie było wietrznie ani deszczowo, no może jeden dzień lekka mżawka. Byłem na górze Artura, fajna wspinaczka. Byłem też w parku z pomnikiem Wojtka. Calton hill, rzeczywiście widać cały Edynburg, fajne widoki. W muzeum to byłem tylko w muzeum whisky z degustacją i na statku Birtania, fajna sprawa z whisky, ale już statek to średnio. Na cramon Island
Pobierz kecyc - @Gollumus_Maximmus 
@boguslaw-de-cubalibre 
@Wapniak

Wczoraj wróciłem. Fajne...
źródło: comment_1650272630F3uvsjuBCBhHlWr0qJQoUg.jpg