Wpis z mikrobloga

Napiszę kilka wskazówek dla początkujących (ciul z tym że sam jeszcze się uczę jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ogólnie wskazówki których nigdzie nie znalazłem albo musiałem się domyśleć lub obejrzeć kilka filmów.
1. Nogę przednia ustawiasz tak ze palce nogi są mniej więcej na styk z tylnią częścią montażowek. Przednia część jest odsłonięta. Noga przednia to ta która trzymasz z przodu podczas ślizgania się na lodzie lub czymkolwiek innym śliskim.
2. Jeździć ucz się najlepiej na jak najbardziej płaskim terenie bez żadnego piasku, dziur, chropowatości, przerw pomiędzy kostkami. Musi być jak najbardziej równo, czysto i płasko jak na stole. No i dużo przestrzeni i mały ruch pieszych lub aut a najlepiej to jego brak. Kostka może być ale musi być bardzo ciasno ułożona bez przerw żadnych. Być może boisko do kosza też się nada ale nie wiem nie sprawdzałem.
3. Ubierz się w ciuchy których nie szkoda ci zniszczyć ale buty muszą być dobrze mocno zawiązane i wygodne tak żeby nie było żadnego luzu w bucie. Dodatkowo żeby zapobiec odciskom lub gorzej możesz owinąć stopę którą będziesz się odpychał bandażem tuż przed palcami. Rękawiczki i/lub bandaże na dłonie i kolana też mogą uratować ci skórę jak się wywalisz.
4. Na początku postaw sobie deskę na np trawniku i postaw nogę tak jak w punkcie pierwszym, druga noga w powietrzu i utrzymuj równowagę. Jak już będziesz umiał stać to spróbuj na np podłodze w domu lub asfalcie.

To w sumie chyba tyle, jak coś mi się przypomni to będę pisał pod postem.
#skateboard #skateboarding #deskorolka #skate
  • 6
  • Odpowiedz
Jak już ustawiamy nogi bokiem do dalszej jazdy to przednia część buta nie może wystawać poza deskorolkę. Najlepiej żeby była na równo z deską a pięty w powietrzu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MagikLOL: A z przednią nogą to ja mam ciekawie bo na snowboardzie jeżdżę prawą z przodu a na deskorolce lewą, w teście pchnięcia i na ślizgawce prawa z przodu.
  • Odpowiedz