Wpis z mikrobloga

Mirki, zdradzę wam w największym sekrecie dlaczego nie kupuję nieruchomości mimo posiadania środków w gotówce, które umożliwiłyby mi zakup kilku mieszkań bez kredytu i przeżywam osobisty dramat.

Może się wam to wydać dziwne, ale mnie się wydaje z kolei dziwne postępowanie przeciwne do mojego.

Otóż wyobraźcie sobie, że macie na swoim stole kilkaset tysięcy złotych w gotówce, niezła góra pieniędzy, prawda?

A teraz wyobraźcie sobie, że wyciągacie z tej górki sześć albo kilkanaście tysięcy, kładziecie obok i sobie stoją tak te dwie oddzielne górki kasy koło siebie.

Ta malutka sumka, która leży sobie obok to były hajsy, za które moje babcie, dziadkowie, wujkowie kupowały ziemię i te #!$%@? W DUPĘ MIESZKANIA kilkadziesiąt lat temu.

I teraz wyobraźcie sobie, że musicie wziąć tą górę pieniędzy, które są nie raz równowartością tego co człowiek zarobi przez połowę swojego życia i pójść #!$%@?ć to za graniastosłup wypełniony powietrzem 30 metrów. Za zwykły #!$%@? kurnik z betonu.

Jakbym niósł te pieniądze to płakałbym krwawymi łzami, mając świadomość ile to lat mojej ciężkiej pracy, gdy inni mieli jeszcze niedawno to prawie za frajer.

Wyjaśnijcie mi ci co kupili mieszkania jak to jest, że was krew od tego nie zalała? Jak możecie po prostu żyć z czymś takim?

Jak ja znam starsze osoby z niepełnym wykształceniem podstawowym, które nie musiały poświęcić nawet ułamka tej części życia, żeby wejść w posiadanie ziem, nieruchów itd bo tak.

Jak wam może być nie żal hajsu? No jak do cholery?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #pieniadze #inwestowanie #kredythipoteczny
  • 138
@acpiorundc: Oczywiście Ptaszyno, że ja to rozumiem, ale jak droga do celu osoby z niepełnym podstawowym, totalnym brakiem wiedzy na temat rynku, cyklów, inwestowania, wskaźników i polityki monetarnej może być prosta i usłana różami, a droga człowieka, który myśli i ma o wiele szerszy ogląd i większą świadomość być na każdym kroku usłana cierniami i kłodami?

Czemu system działa tak, że najlepiej zawsze wychodzą na wszystkim lemingi, które działają w kompletnej
@acpiorundc: No jak to nie promuje? Udowodnię Ci to.

Jak się rozmnażasz, podejmujesz nieodpowiedzialne decyzje, #!$%@? robotę, #!$%@? wszystko, nabierasz kredytów to podostajesz zasiłki, pinset plusy, socjale, renty na łeb, dopłaty do kredytów system zawsze cię z bagna wyciągnie, inflacja pozżera ci długi.

Jak myślisz długofalowo to będziesz tylko opłacał tych wyznawcow filozofii Carpe diem Ptaszyno.