Wpis z mikrobloga

Mirki, zdradzę wam w największym sekrecie dlaczego nie kupuję nieruchomości mimo posiadania środków w gotówce, które umożliwiłyby mi zakup kilku mieszkań bez kredytu i przeżywam osobisty dramat.

Może się wam to wydać dziwne, ale mnie się wydaje z kolei dziwne postępowanie przeciwne do mojego.

Otóż wyobraźcie sobie, że macie na swoim stole kilkaset tysięcy złotych w gotówce, niezła góra pieniędzy, prawda?

A teraz wyobraźcie sobie, że wyciągacie z tej górki sześć albo kilkanaście tysięcy, kładziecie obok i sobie stoją tak te dwie oddzielne górki kasy koło siebie.

Ta malutka sumka, która leży sobie obok to były hajsy, za które moje babcie, dziadkowie, wujkowie kupowały ziemię i te #!$%@? W DUPĘ MIESZKANIA kilkadziesiąt lat temu.

I teraz wyobraźcie sobie, że musicie wziąć tą górę pieniędzy, które są nie raz równowartością tego co człowiek zarobi przez połowę swojego życia i pójść #!$%@?ć to za graniastosłup wypełniony powietrzem 30 metrów. Za zwykły #!$%@? kurnik z betonu.

Jakbym niósł te pieniądze to płakałbym krwawymi łzami, mając świadomość ile to lat mojej ciężkiej pracy, gdy inni mieli jeszcze niedawno to prawie za frajer.

Wyjaśnijcie mi ci co kupili mieszkania jak to jest, że was krew od tego nie zalała? Jak możecie po prostu żyć z czymś takim?

Jak ja znam starsze osoby z niepełnym wykształceniem podstawowym, które nie musiały poświęcić nawet ułamka tej części życia, żeby wejść w posiadanie ziem, nieruchów itd bo tak.

Jak wam może być nie żal hajsu? No jak do cholery?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #pieniadze #inwestowanie #kredythipoteczny
  • 138
  • Odpowiedz
@emil-hogan: ciekawy jestem jak wyglądałaby ta tabelka uwzględniając 2021/22. Zakładając średnia cenę za mkw na poziomie 8-10k to średnia wypłata powinna być również x2 względem 2018 czyli 9k żeby utrzymać stan 0,9. Nie wiem jaka jest obecnie średnia? 5,5? Tak na oko wychodzi ~1.4?
Wiem ze 20 lat może nie być statystycznie istotne, ale wychodzi, ze co 11 lat koszt mieszkania jest najwyższy
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: ja mam dokładnie tak samo, a w szczególności jak słysze że stary mojego kolegi miał przyznane mieszkanie z Elektrowni/Kopalni/Szpitala itd a po nastu latach spółdzielnia im oferuje wykupi za UWAGA 1zł. I ktoś te mieszkanie odziedziczy i sprzeda za 250k (śląsk). dlatego na przykład ja nigdy nie kupie mieszkania a ewentualnie dom
  • Odpowiedz
Moja babcia kupiła swoje mieszkanie za kilkanaście koła, a 20 parę lat później po jej śmierci sprzedali je za 200 koła.


@Ynfluencer: przecież stal zdrożała, no i robotnicy też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jfrost: Nie no, moja babcia to była wspaniała kobieta. Wielu tych starszych ludzi, których znam i zdobyli nieruchy za bezcen to poczciwi ludzie.

No, ale #!$%@? jest pełno też zakompleksionych Januszy, którzy zawładnęli całym krajem, nie mieli żadnej wiedzy, a weszli w posiadanie ziem, majątków.

No, a teraz my młodzi mamy #!$%@?. My też chcemy mieć szansę.

Ja nie chce swojej ciężko wypracowanej po nocach góry hajsu isc #!$%@?ć na kurniki
  • Odpowiedz
@emil-hogan: to już nawet nie oto chodzi że przed 90' było łatwiej tylko sam fakt że mieszkania rynkowo kosztowały kupie siana a i tak spółdzielnia je za 1zł sprzedaje, ostatni taki przypadek w moim otoczeniu z roku 2012
  • Odpowiedz
@Kubafidelcastro: w Warszawie mam troche znajomych ktorzy odziedziczyli mieszkanie kumunalne po rodzicach/dziadkach. Zyja sobie jak paczki w masle, zadnych dochodow oficjalnych badz jakies smieszne prace dorywcze. Troche zazdroszcze ale no co mam zrobic. Dla normalnie zarabiajacych takie rzeczy nie przysluguja
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: no ja wiem, jestem świadomy ile musze na to pracować. Jak ktoś w życiu jedyne co odłożył to 10% na wkład własny to nic dziwnego że nie potrafi sobie wyobrazić ile pracy trzeba wykonać na kredo i odsetki. Tak jak kolega wyżej napisał, dla nich to tylko cyfry na papierze a nie praca którą trzeba wykonać.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Dlaczego porownujesz to caly czas do nieralnego wykupu? Przeciez te mieszkania wybudowalo Panstwo i je rozdalo ale tak juz sie nie trafi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciesz sie ze nie zyles w czasach babki i w pare lat mogles zarobic na mieszkanie po cenie rynkowej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Życie. Co zrobisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogles w 2008r. Za te 20k wykupu kupic BTC to dzisiaj bys czul jakbys placil zlotowke za mieszkanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz