Wpis z mikrobloga

Miasto między kosmopolitycznym Krakowem a turystycznym Zakopanem, każdy turysta przez nie przejeżdża jadąc w Tatry, liczący ok. 30 tys. mieszkańców Nowy Targ na Podhalu. W tym samym mieście jeszcze kilka lat temu chowało się kacapów z wielkimi honorami ( ͠° °)
Mają swoje pomniki na miejskim cmentarzu, mnóstwo komunistycznych gwiazd w najlepszym, centralnym miejscu.
Co jest najdziwniejsze 1 listopada jest tam więcej kwiatów niż na skromnych grobach żołnierzy polskich w tym AK.

Co ciekawe absolutnie nikt o tym nie mówi a jeśli ktoś zwróci na to uwagę choćby na grupach mieszkańców na FB to jest hejtowany i dowiaduje się że Ci żołnierze wyzwolili ziemie nowotarskie. Byli wyzwolicielami...

Inna sprawa że onuce do dzisiaj pełnią honorowe obywatelstwo Nowego Targu do dzisiaj i jest duży opór społeczny oraz władzy aby go ich pozbawić. Są to min. Iwan Zołotan oraz Iwan Fiedorowicz Driachłow.

Ochrona zbrodniarzy rosyjskich na tych terenach jest zadziwiająca.
Ich relikty to m.in. pomniki poległych żołnierzy Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Witowie i Ostrowsku, ulice działaczy komunistycznych Jakuba Bąka i Stanisława Bochniaka w Kluszkowcach czy Karola Świerczewskiego w Maniowach, ale także tablica upamiętniająca żołnierzy KBW i pomnik "poległych za Polskę Ludową" na cmentarzu komunalnym w Nowym Targu. Nie pominięto, oczywiście, Zołotara, Driachłowa i Wdowina.

Mieszkam w tym ohydnym mieście od 3 lat, jestem od początku tym zdumiona o czym min. pisałam już tutaj jeszcze zanim się rozpoczęła wojna. Zastanawiam się czy to miasteczko nie jest całe potomkami ruskich.
Nie ma tu praktycznie górali, górale mieszkają na okolicznych wioskach oraz w stronę Zakopanego, też na wsiach, nie ma tradycji góralskich, góralskich rodzin, zespołów, koni, oscypków na targu, niczego co świadczyłoby o góralskości tego zapyziałego miasteczka które samozwańczo mówi o sobie Stolica Podhala.
Ludzie w NT są uwstecznieni, okropnie leniwi, zawistni, głupi, ambitni są w takiej mniejszości że nie sposób ich spotkać.
Kradną, chleją, miasto wygląda jak inne 40 lat temu, nie skorzystało z transformacji, nie potrafi i nie chce korzystać z dofinansowań.
Jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w całym kraju, smog nieziemski, w piecu się pali cały czas non stop, wszystkim co się da, także w upały bo nie posiadają term na wodę jak cała cywilizacja. Śmieci wywalają z samochodów pod las czy na łąkę. Kilka lat temu usypali ogromną górę śmieci tuż przy rzece obok zakopianki, zbierali latami śmieci na tym wysypisku, teraz zarosło trawą i jest gites ;)
Wiem że to nieprawdopodobne ale musicie mi uwierzyć że jeszcze 20 lat temu większość z nich chodziła srać za chałupę.
Są tak uwstecznieni że jednym z większych wydarzeń ostatnio był remont mostu, cieszyłam się że remontują 50-letni odrapany most, wchodzę na stronę lokalnej gazety, patrzę a oni remontem nazywają załatanie smołą dziury przez którą było już widać rzekę, dziura na wylot. To był największy remont mostu od lat, ludzie hurra, nasza kochana władza zrobiła remont mostu, jprdl...
Burmistrza wybierają tego samego od 20 lat. Kryteria: im głupszy, bardziej skorumpowany i gigakatolik z ciągotami komunistycznymi tym lepiej.
Ludzie na osiedlach nie wiedzą co to domofony, na klatkach śpią żule z balkonów wyrzucają pomyje, uwielbiają ścinać drzewa, drzew w tym mieście praktycznie nie ma, można iść głównymi ulicami przez godzinę i nie widzieć cienia ani jednego drzewa. Młodzież zajmuje się drobnymi kradzieżami w marketach, elita hokejem oraz chlaniem w parku miejskim, ostatnio ich ulubionym zajęciem są koktajle mołotowa w biały dzień, 3 metry od placu zabaw przedszkolaków.

Plusem tego całego syfu jest to że możesz robić co chcesz, nie widziałam nigdy policji, można sobie otworzyć piwko w rynku, zapalić jointa a maseczek nikt praktycznie nie nosił od dawien dawna, w aptekach tak samo. Możesz się ze znajomymi umówić na wódkę pod kamerami w samym centrum, inni dołączą i nic się nie stanie. Dokładnie jak w 1994 roku.
W wielu domach ludzie są samowystarczalni, kradną drewno z lasu, śmieci spalą w piecu, resztę wywalą pod lasem, nasadzą marchewek pod domem, mają kury, pędzą winko, kupią tanio, sprzedadzą Słowakom na jarmarku drogo i jakoś to się kręci. Kombinują jak się da i akurat mnie to nie widzi, niegdyś miasto przemysłowe, dziś ruina bez perspektyw.
Domy i mieszkania w 98% się rozlatują- to nieocieplone i zagrzybione nory z cenami jak w Zakopanem, bo blisko są góry
! (tu o tym: https://www.wykop.pl/wpis/54629983/nie-wiem-o-jakiej-bance-pekajacej-na-rynku-nieruch/ )
Koleżanek tu nie mam, od kilku lat nie poznałam ani jednej osoby mojej płci która nie byłaby przygłupią (nie wiem jak one kończyły podstawówki) cichodajką której celem życia jest zawiść, obgadywanie innych, zaglądanie innym do portfela i ku$wienie się, ani 25-latki ani 60-latki, wszystkie takie same jak jeden mąż.

O obrzydlistwach tutejszej władzy pisałam także tutaj ale teraz to przemilczę bo mogłabym napisać esej.


Ci ludzie nie znają innych standardów, matki z dziećmi normalnie w południe chodzą do takich spelun gdzie palą fajki, drą japy na cały regulator i są zadowolone, dla nich to normalność ¯\_(ツ)_/¯

Szkoda bo miejsce jest piękne, tylko ludzie ku...y. Osiedlone było jeszcze w średniowieczu, tu spotykają się dwie górskie rzeki z których powstaje Dunajec, to tu są przepiękne Gorce (brak szlaków, błoto, lecące kamienie) lasy pełne grzybów, nie to co w Chochołowskiej gdzie bieda z nędzą, panorama na Tatry jakiej może pozazdrościć Zakopane.
Żeby nie było że tylko narzekam to mogę śmiało napisać że są zajebiste ścieżki rowerowe, cały czas budowane nowe. Śmiało można z Zakopanego zabrać rowery i zrobić sobie wycieczkę po drogach w okolicach Nowego Targu, jechać w stronę Słowacji czy Pienin a także w samym mieście.

Niektóre ze źródeł:
https://www.watra.pl/nowy-targ/wiadomosci/2011/12/03/zolnierze-radzieccy-pochowani-na-nowotarskim-cmentarzu
https://dziennikpolski24.pl/iwan-zolotar-kurczowo-trzyma-sie-honorow-konca-wojny-nie-widac/ar/3299354
https://nowytarg24.tv/wyzwolenie-czy-moze-ponowne-zniewolenie-podhale-i-nowy-targ-w-styczniu-1945-rokuu/

#rosja #wojna #nowytarg #zakopane #bekazpodludzi #patologiazmiasta #zalesie #polska
arinkao - Miasto między kosmopolitycznym Krakowem a turystycznym Zakopanem, każdy tur...

źródło: comment_16501197824av788cqLlVcR960nJlrUE.jpg

Pobierz
  • 13
ulice działaczy komunistycznych Jakuba Bąka i Stanisława Bochniaka w Kluszkowcach czy Karola Świerczewskiego w Maniowach,


@arinkao: To akurat się zmieniło - 2/3/4 lata temu zmieniono nazwę tych ulic w tych miejscowościach. Cała reszta jak najbardziej aktualna, miejsce piękne (znaczy okolice NT, bo samo "miasto" szpetne), lecz ludzie #!$%@? i niesamowicie ograniczeni. Ludzie mega psioczą na uchodźców z Ukrainy, którzy tutaj trafili, że to syny mordercy bandery, a krzyknij Ogień bohaterem/bandytą to
ludzie #!$%@? i niesamowicie ograniczeni. Ludzie mega psioczą na uchodźców z Ukrainy, którzy tutaj trafili, że to syny mordercy bandery, a krzyknij Ogień bohaterem/bandytą to zobaczysz reakcje jakbyś wrzuciła 5zł w tłum żymian ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Philosohero: Nic dodać, nic ująć.
@arinkao trochę błędów jest w tym tekście ( ͡º ͜ʖ͡º)

1. Iwan Zołotar nie jest już honorowym obywatelem miasta od 2014 roku.
2. Tak pomnik zolnierzy radzieckich walczących na ziemiach nowotarskich jest, a tuż obok jest duży pomnik ofiar w Katyniu. I to właśnie pod tym pomnikiem jest co roku najwięcej zniczy (a nie jak wspomniałaś pod tym radzieckim).
3. Nowy Targ nie jest samozwańczo stolica Podhala,
@GuziQ: To proste, Ty tego nie widzisz bo tym przesiąkłeś, tak samo nie czujesz smrodu, nie przeszkadza ci betonoza, mentalność ludzi bo jesteś krajanem. Być może nawet kochasz to miasto i masz z nim dobre wspomnienia, cieszy mnie to, nie wyobrażam sobie żeby każdy w nim był nieszczęśliwy.
Nie masz dystansu ani żadnego porównania. Tonąć w samozachwycie za to nowotarżanie potrafią, nikt im nie broni ale beka stąd do Gdańska z
@arinkao wiesz mentalność ludzi jest 100x lepsza niż w innych miastach, nie ma głupiego wyścigu szczurów i #!$%@? siebie.
Ja wymieniłem tylko te rzeczy które są rażącym błędem i kłamstwem, jak 98% domów która są rudera, a więcej wymieniłem wyżej.
Dodatkowo, skąd wiesz czy nie mam żadnego porównania?
Gdzie napisałem, że to jest miasto turystyczne. W żadnym wypadku tak nie jest i nie będzie, wymieniłem tylko te elementy, które są w tym
@GuziQ: Najbardziej zasmogowane miasto w Europie, ohydne, śmierdzące, uwstecznione, takie są fakty.
Zresztą to nie miasto tylko wielka wieś, idź na spacer kiedyś, policzyć kury i walające się śmieci, choćby od szpitala, przez rynek i Szaflarską.

Przy chodnikach nie ma drzew, ławek ani koszy na śmieci (wiem, wiem napiszesz że są w parku i na rynku kilka XD) Nawet kurde lampy to jakieś atrapy, całe miasto jest ciemne, nigdy nie widziałam
@arinkao chodziłem dzisiaj Szafalarska śmieci nie widziałem. To samo nie widziałem żadnych kur.

Tak zgadzam się jest sporo miejsc gdzie tych drzew nie ma, jak i też nie podoba mi się zabetonowanie rynku. Ale równie dobrze w Krakowie przy normalnych ulicach nie ma np. ławek. Również zgodzę się w kwestiach koszy itd.
Akurat co do samej Szaflarskiej lampy były zmieniane rok temu.

No bo w większości miast nie było sporych imprez przez
@arinkao No bylo coś takiego zgadza się. Wysypisko przy Szaflarskiej, zrekultywowane od wielu lat i pod stałym monitoringiem.
Jakbyś zauważyła co do tego była wielka inba i obuzenie. Ale tez również w wielu miastach na porządku dziennym są podobne sytuację i tak samo piętnowane.
@GuziQ: Kraków jest bardzo zielony w porównaniu do NT.
A kojarzysz łączkę na Kopernika z drzewami, kawałek zieleni obok starego sklepu i bloków, to jedno z nielicznych mijsc z drzewami i trawą. Przestaje także istnieć, będzie zabetonowane.
Lotnisko, Bór na Czerwonem oraz drogę z Castoramy w stronę kombinatu, czyli wszystko co było do tej pory w tym miejscu najlepsze już możemy sobie odpuścić. Wszyscy wiemy co tam powstanie. RIP lasy, rzeka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Philosohero: przecież nie chodzi o to czy to potomkowie bandery, tylko że dalej jest czczony. Jakbyśmy (hipotetycznie) pomagali Niemcom, którzy stawiają pomniki Hitlera to też by było wszystko git?